3. cyklojízda na podporu stromů

Tisk
SPOLUPOŘADATELÉ
spod-isa_ilogo_szkt_s_nazvem_webjihlava
VYSTAVOVATELÉ A SPONZOŘI

Partner cyklojízdy

all4trees_ii

Partner závodnických cyklotriček

barvinek_i

Podpora

np-nove-i

Nabídka prezentace (doc)

dscf200221.8.2011, Jihlava a blízké okolí

V souvislosti mistrovstvím ve stromolezení proběhne i další cyklovyjížďka za významnými stromy tentokráte v okolí města Jihlavy.

Smyslem je přiblížit svět stromů široké veřejnosti a seznámit účastníky s péčí, kterou jim poskytují stromolezci právě soupeřící na největší národní soutěži. Projížďka v klidném tempu zavede účastníky přes majestátní stromy v blízkém okolí města zpět do centra Jihlavy na probíhající šampionát ve stromolezení.

Prvních čtyřicet řádně přihlášených účastníků obdrží na startu originální tričko vyrobené speciálně pro tuto akci.  Krásná trička s nápisy např. "JEDU ZA BŘÍZU", "JEDU ZA DUB" vytvořily děti z jihlavského výtvarného atelieru Barvínek.

TRASA A HARMONOGRAM

Start cyklojízdy: 10,30 hod Smetanovy sady
Délka trasy:
10 km

Trasa: Smetanovy sady - park Keťásek - přejezd přes řeku Jihlavu po lávce - rybník Borovina - Kněžský rybník - Smrčenská ul. (památné stromořadí na Bedřichově) - Jánský kostelík - Malý Heulos - Kostel Sv. Jakuba (památný strom Buk u Jakuba) - Smetanovy sady

Začátek stromojízdy - Smetanovy sady, poté se pojede po cyklostezce přes park Keťásek, po lávce přes řeku Jihlavu, dále po cyklostezce kolem řeky, pak kolem rybníka Borovinky a Kněžského rybníku k památnému stromořadí na Bedřichově. Odsud bychom jeli na Jánský kopeček, kde stojí krásný kostelík se starými lípami. Dále trasa vede do Malého Heulosu na Jakubské náměstí k památnému buku u Jakuba, kde by byla poslední zastávka a pak už cesta zpět do Smetanových sadů (památné buky).

Předpokládaný dojezd: 12,00 a dál

Zastavení se plánují dvě až čtyři u památného stromořadí, u Jánského kostelíku a u buku u Jakuba popř. u buků ve Smetanových sadech - bude rozhodnuto dle složení skupiny, zájmu atd...

mapa_cyklo_i

PŘIHLÁŠKA

dscf1889 dscf1911

Související odkazy:

11. mistrovství České republiky ve stromolezení
21.8.2011, Jihlava, Smetanovy sady
Smyslem těchto utkání je nejen zlepšit a rozvíjet praktiky bezpečného lezení, stejně jako zdokonalit lezecké techniky, ale mají též zpopularizovat, a skrze napínavou podívanou přiblížit veřejnosti práci stromolezců.

Národní arboristická konference Strom pro život - život pro strom X.
22.-23.8.2011, Jihlava, kino Dukla
Desátý jubilejní ročník dvoudenní odborné konference letos má podtitul "Města bez stromů?!"