Navigace: Domů Kalendář akcí

EXKURZE Spolková výstava BUGA Heilbronn 2019

Tisk
Termín: 18. - 19.6.2019 
Odjezd: 18.6., cca v 7:30 hodin z Prahy, od stanice metra B – Stodůlky
Návrat: 19.6. cca v 23:00 hodin tamtéž

 logo_buga    
   planek_BUGA
   AREAL_BUGA
AREAL_BUGA_PAVILON

CO JE TO BUGA? BUGA (Bundesgartenschau) je německá spolková zahradnická výstava, která se koná pravidelně  každý lichý rok ve vybraném německém městě.  Jednou za deset let má tato výstava mezinárodní formát, kde prostřednictvím tematických zahrad představuje zahradní kulturu různých zemí z celého světa (IGA). 

Příprava výstavy BUGA probíhá vždy mnoho let dopředu (v Heilbronnu již od roku 2003). V dnešní době výstavy BUGA neslouží jen jako zahradnická show, ale jsou katalyzátorem rozvoje daného území i celého města. S organizací výstavy jsou tak řešeny i intenzivní investice v rámci rozvoje města, krajinářské a urbanistické úpravy, s důrazem na ekologický přístup, implementaci zelené a modré infrastruktury a s akcentem na sociální aspekty rozvoje území.

Heilbronn je město, ležící na řece Neckar ve spolkové zemi Badensko-Württembersko. Zadáním pro BUGA 2019 byla revitalizace bývalé industriální plochy uprostřed města, vytvoření a rozvoj nové městské čtvrti, tvorba nových městských parkových ploch s dostatkem herních a sportovních aktivit a krajinářské úpravy břehu řeky Neckar, jako blízkého území, vhodného pro krátkodobou příměstskou rekreaci a kontakt s přírodou. Samotná plocha zahradnické výstavy má více než 40 ha, ale součástí je i nově vznikající městská čtvrť, jejíž stavba právě probíhá. Poprvé v historii výstav BUGA bude součástí výstavních ploch i zázemí prvních osmi set obyvatel, kteří již bydlí v modelovém projektu vznikající nové městské čtvrti. Po roce 2019 se bude tato výstavní plocha dále rozvíjet. Do roku 2040 by zde měla vyrůst nová městská čtvrť, s 3500 obyvateli a asi tisícovkou nově vzniklých pracovních míst. 
PROGRAM:
Odjezd autobusem první den brzy ráno z Prahy do Norimberka - zde se podíváme na revitalizaci severního břehu
jezera Wöhrder See.  Následně dojedeme na ubytování v Heilbronnu. Večer je naplánována komentovaná prohlídka města Heilbronn s průvodcem z turistické centrály města Heilbronn (cca 1,5 hodiny). Druhý den bude celý věnován veletrhu BUGA - ráno provede účastníky vedoucí oddělení plánování a koncepce výstavy, prokurista firmy BUGA Heilbronn 2019 GmbH, pan Oliver Toellner (cca 2 hodiny), následně si účastníci budou moci výstavu projít dle svých priorit. V podvečerních hodinách se vydáme nazpět do Prahy.

Garantka programu:  Ing. Jitka Trevisan

Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT      4 950 Kč
Nečlen   6 500 Kč
   

V ceně zájezdu: náklady na autobusovou dopravu, vstupné na BUGA, průvodce, tlumočení, ubytování na 1 noc v 3* hotelu se snídaní, zapůjčení tlumočnických sluchátek.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 3.5.2019 - počet míst je omezen!!! Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) oscanovanou emailem. Pro tuto akci je storno ve výši 100% ceny, nebo za sebe musíte najít náhradníka.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)

 
červené letní boty