Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Jarní floristický kurz v Průhonicích (2019)

Jarní floristický kurz v Průhonicích (2019)

Tisk

Termín: 15.4. - 16.4. 2019 (9:00 - 16:00)

Místo: Dendrologická zahrada v Průhonicích

 floristika_1
   floristika_2
floristika_3
floristika_4

Profesni_rust_i

Dvoudenní floristický kurz. 


V rámci kurzu se účastník naučí vyhledávat a odborně sklidit rostlinný materiál z venkovních zdrojů (zahrada, krajina). Naučí se  nakládat se svými zdroji tak, aby byly obnovitelné a jeho řez vedle ziskového byl i výchovný.

Účastník se dále naučí a prakticky si vyzkouší ošetření natěženého materiálu a jeho přípravu na samotné aranžování. Na tuto část bude kladen velký důraz, neb právě na ošetření sbíraného materiálu závisí trvanlivost výsledné dekorace. Druhý den si vytvoří květinové dekorace a to volně do kulata vázanou vegetativní kytici a vypichovanou dekoraci do aranažovací hmoty.

Lektor: Ing. Klára Franc Vavříková, všestranná a velmi kreativní osobnost.

Pro středoškolské studium si vybrala obor zahradní architektury na Střední zahradnické škole Mělník. K rozvoji v oblasti floristiky jí bezpochyby pomáhá i její vysokoškolské vzděláni v kreativním oboru Zahradní a krajinářské architektury, které získala na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

K jejím nejdůležitějším úspěchům v oblasti floristiky patří zisk titulu Mistr florista 2014 na 43. Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva, titul 1. vicemistr Slovenské republiky za 2. místo v celkovém pořadí na Mistrovství SR ve floristice – Victoria regia v roce 2014, 2. místo v celkovém pořadí na mezinárodní floristické soutěži Brněnská růže v roce 2014, absolutní vítěz floristické soutěže Rosa pragensis v roce 2013 a druhé místo na soutěži Svatební kytice roku 2015. Kromě soutěžení pořádá floristické semináře, výzdoby kostelů, připravuje svatební kytice a kompletní svatební výzdobu a představuje se široké veřejnosti při floristických představeních na řadě výstav a veletrhů spojených s květinami a zemědělstvím.*Počet účastníků je omezen na max. 20 lidí. Hlaste se, prosím, včas.


Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT     3 060 Kč
Člen SZKT - mimořádný     1 530 Kč
Nečlen       4 000 Kč
Nečlen - student      2 000 Kč

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. Cena zahrnuje kávu a občerstvení.


Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 4.4.2019. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)