Navigace: Domů

Valná hromada SPoD-ISA s doprovodným seminářem "Které stromy padají?"

Tisk
padly-strom
padly-strom-2
houby-na-kmeni

Termín: 4.5.2017
Místo: Průhonice, Rytířský sál Průhonického zámku a park 

Valná hromada Sekce péče o dřeviny - ISA 

Na valnou hromadu jsou samozřejmě zváni nejen členové sekce ale i všichni ostatní, které zajímá arboristika, její vývoj, kdo by se rád dozvěděl o činnosti sekce, jejích členech či by se sám nějak rád zapojil. Chcete vidět, kdo stojí v čele sekce? Chcete vidět co se děje? Máte nápady na její další činnost? 

Vaše přítomnost je důležitá. Svými hlasy a svou účastní posílíte rozvoj oboru v České republice. Aktivním zapojením do činnosti SPoD-ISA se můžete podílet na tvorbě důležitých oborových standardů, pravidel, ceníků, rozvoji certifikace a podobně. 

Vaší ochoty spolupracovat si velice vážíme a věříme, že Vám se investovaný čas v budování oboru vrátí.

Přijďte. Těšíme se na Vás!


Seminář "Které stromy padají?"

  • Kde je hranice přijatelného rizika?
  • Kde je tato hranice rozhodujete-li mezi kácením a zachováním stromu?
  • A kde je, pokud na takový strom máte vylézt?

Na příkladech skutečných stromů a událostí si ukážeme, co je nejčastější příčinou pádu stromů a jak tyto nebezpečné jedince včas rozpoznat. Při praktické části v terénu nejenže vyhodnotíme stabilitu některých rizikových stromů v krásném prostředí Průhonického parku, ale také prakticky změříme, jakou vahou na strom lezec při pohybu v koruně působí a ukážeme si způsob, jakým jednoduše ověřit pevnost kotevního bodu.

Přednášející: Ing. Luděk Praus, Ph.D., Tomáš Hupač, Mgr. Marek Šmerda 
Garantka programu: Ing. Šárka Weberová

Cílová skupina:

Seminář je určen především pro stromolezece, ale zajímavé informace přinese jistě i těm, kteří jim práci zadávají, případně arboristické práce projektují.


Harmonogram dne:

08.30 - 09.00 Registrace účastníků 
09.00 - 11.00 Seminář 
11.00 - 13.00 Valná hromada Sekce péče o dřeviny-ISA  
13.00 - 14.00 Přestávka na individuální oběd
14.00 - 15.00 Seminář 
15.00 - 17.30 Praktické ukázky v terénu s diskusí


Cena:

(Cena semináře spojeného s valnou hromadou je dotovaná, valná hromada je volně přístupná.) 

Člen SPoD-ISA 490 Kč
Člen SZKT  640 Kč
Člen SZKT - mimořádný 350 Kč
Nečlen   950 Kč
Nečlen - student  490 Kč

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 26.4.2017. (Poté se rozhoduje zda se seminář naplnil. Hlaste se proto prosím včas.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)