Navigace: Domů

Mistrovství Evropy ve stromolezení 2016

Tisk
vlajka-ceska-republika-50vlajka-velka-britanie-50
climb_champ_euro-300

Hostí
Sekce péče o dřeviny (SZKT) 
spod-isa_i

Datum: 2.-3.7.2016
Místo: Královská obora - Stromovka, Praha
GPS: 
50.1058225N, 14.4262308E 

panel_ZAVODNICI panel_DOBROVOLNICI panel_UBYTOVANI panel_SPONZORI panel_PRESSKIT panel_VYSLEDKY

.

.

O EVROPSKÉM MISTROVSTVÍ

Evropské mistrovství ve stromolezení (ETCC) je profesní soutěž, která imituje reálné každodenní pracovní podmínky stromolezců. Stromolezení představuje dovednosti arboristů, odborníků pečujících o dřeviny, kteří pomocí speciálních lezeckých technik ošetřují stromy rostoucí mimo les. Závodníci během soutěže ukazují nejvyšší stupeň profesionálního umění i bezpečnosti práce a kromě profesních výhod, jako je zdokonalování technik a posunování inovací ve vybavení, tyto soutěže výrazně zvyšují povědomí široké veřejnosti o významu veřejné zeleně a systému péče o stromy, její udržitelnosti, životního prostředí a ekologických přínosech. Soutěže na evropské úrovni posunují všechny zmíněné výhody na mezinárodní formát. 

Aby jednotlivé ročníky (každý v jiné evropské zemi) na sebe dobře navazovaly, jsou koordinovány stálou mezinárodní komisí European Tree Climbing Championship Operations Committee. SZKT v zastoupení Sekce péče o dřeviny - ISA, akci organizuje na národní úrovni. 

Vítězové této soutěže jsou automaticky nominováni na Mezinárodní mistrovství, které se každoročně koná těsně před výroční arboristickou konferencí ISA. 

Záštitu nad mistrovstvím převzala primátorka hl. m. Prahy Mgr. Adriana Krnáčová, dále radní hl. m. Prahy RNDr. Jana Plamínková a radní pro kulturu, sousedské vztahy a podporu podnikání MČ Praha 7 MgA. Hana Třeštíková, která podpořila mistrovství i finančně.

PROGRAM

etcc_poster_def_CZ


PŘIJĎTE NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2016

ZAJÍMAVOSTI V OKOLÍ

V bezprostředním sousedství:

V okolí: