Navigace: Domů O SZKT Organizační struktura Akce SZKT - články ODBORNÁ EXKURZE IGA Berlín 2017 (12.-13.9.)

ODBORNÁ EXKURZE IGA Berlín 2017 (12.-13.9.)

Tisk

KAPACITA NAPLNĚNA !!!!

iga-eroeffnung_c_dominik_butzmann_17_-_kopie

Termín: 12.-13.9.2017 

Odjezd:12.9. v 8 hodin z Prahy, od stanice metra C - Kobylisy (před budovou Katastrálního úřadu)

Návrat: 13.9.  mezi 19:00 - 20:00, tamtéž 

Vydejte se s námi na exkurzi na Mezinárodní zahradnickou výstavu do Berlína

Unikátní možnost setkat se s ředitelem výstavy Christophem Schmidtem a zažít prohlídku s doprovodem jednoho z hlavních architektů výstavy IGA Berlin Christofem Geskesem z atelieru geskes.hack Landschaftsarchitekten. Atelier vyhrál architektonickou soutěž na projekt jednoho z největších veřejných prostorů v Berlíně. Park zaujímá více než 100 ha plochy, pokrývá území mezi sídlišti v údolí Wuhletal a táhne se i na kopec Kienberg. Dle zadání se rámec IGA plynule překlopí do atraktivního prostoru, který budou moc obyvatelé po ukončení výstavy volně užívat. Zajímavostí také je, že na části plochy již výstava v roce 1985 byla; postupně se přeměnila na Zahrady světa. Nové mezinárodní expozice jsou spolu s tématem Více z barev (Ein Mehr aus Farben) velmi přitažlivé pro řadu návštěvníků. Pro nás je cenné nejen estetické hledisko, ale také odvážné technologie (například přestavba velkého skleníku jedinečným způsobem) a hledisko udržitelnosti.

Další zajímavou součástí programu bude návštěva školek Lorberg v Tremmen, které se na budování výstavy také podílely. Školky zaujímají nyní zhruba 900 ha pěstebních ploch. Jsou pro nás nejbližší německou školkou s kontinentálním klimatem a proto otužilým sortimentem. 

Nezapomenutelným zážitkem bude i ubytování v Postupimi (Potsdam), nedaleko od světově proslulého zámeckého parku Sanssouci. Procházka po příjezdu do hotelu bude individuální, její délka bude záležet na vašem elánu a fyzických možnostech. Park má rozlohu 289 ha.

V ceně je i vstupenka na výstavu v ceně 20 Euro.

Více informací viz zde:  IGA 2017 v Zahrada-Park-Krajina 2/2017 .

Předběžný program

12.9. 2017   13:00 - příjezd do školek Lorberg, uvítání zástupci školky

                    13:30 - 16:30 - exkurze po pěstebních plochách a kontejnerovně

                    16:30 - piknik v zahradě školek, diskuse o sortimentu

                                a současných trendech s odborníky ze školky

                     19:00 - příjezd do hotelu v Postupimi, volný program

13.9. 2017                snídaně v hotelu (čas dle vlastního uvážení)

                     8:00 - odjezd z hotelu

                     9:00 - příjezd na výstaviště IGA

                     9:30 - 13:00 - výklad, prohlídka s architektem

                     13:00 - 15:00 individuální prohlídka výstaviště

                     15:00 - odjezd do Prahy

Změny v programu vyhrazeny.

Garantka programu: Ing. Jana Pyšková 
Odborný překlad do češtiny: Ing. Lucie Pančíková

Pořadatel: Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu – Sekce Česká asociace krajinářské architektury (národní organizace IFLA EU)

Stránky IGA Berlin: https://iga-berlin-2017.de/en


Cílová skupina:

Krajinářští architekti a stavební architekti, zahradní designéři, správci zeleně, majitelé a vedoucí zaměstnanci odborných zahradnických firem, učitelé odborného školství, technický dozor investora, studenti odborných škol, odborní pracovníci státní správy. 


Cena*:

Člen SZKT - sekce ČAKA 4 650 Kč
Člen SZKT 4 750 Kč
Nečlen   6 500 Kč

*V ceně je zahrnuto: autobusová doprava (Mercedes Atego), zahraniční průvodci, překladatel, noclehy ve dvou (tří) lůžkových pokojích se snídaní, režijní náklady. Cena nezahrnuje cestovní zdravotní pojištění, stravné.

Prihlasit_se_4

Zajimá Vás exkurze a rádi byste jeli za cenu pro členy? Vstupte do Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. Kromě výrazně příznivější ceny této exkurze získate také předplatné kvalitního časopisu Zahrada-Park-Krajina, přístup k pestré nabídce seminářů (za výhodnější ceny) a k informacím o dění v oborech zahradní a krajinářské tvorby.  


Organizační informace:

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 31.8.2017. (Poté se prosím dotažte na možnost přihlášení přímo do kanceláře na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 602 363 999.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku. Můžete ji zaslat klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Bezplatné storno pouze do 31.8.2017. Více v obchodních podmínkách.

Úhrada: Na základě předfaktury/faktury, která je vystavena na základě závazné přihlášky a zaslána e-mailem na e-mailovou adresu uvedenou na přihlášce. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)