Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Odborná exkurze Müllerova a Rothmayerova vila, Klášterní zahrady na Břevnově

Odborná exkurze Müllerova a Rothmayerova vila, Klášterní zahrady na Břevnově

Tisk
1452847880-mullerova-vila-mmp-jan-vrabec-4
1452847881-mullerova-vila-mmp-jan-vrabec
WEB5e4c3f_P201509300624601
f410f7d87e_102980041_o2
crop-200585-brevnovsky-klaster-profi
Datum: 8. června 2018 (9.00 - 15.30 hodin) KAPACITA NAPLNĚNA !!!!
Registrace v 8.45 u Müllerovy vily, Nad Hradním vodojemem 14/642, Praha 6
Místo: Praha

Dovolujeme si Vás pozvat opět na jednu z Vašich oblíbených vycházek s odborným výkladem. Využijte možnosti prohlédnout si a projít se po zahradách s odborným průvodcem.

Tentokrát budeme moci navštívit tyto zahrady:

  • Zahrada a interiér Müllerovy vily ve Střešovicích – průvodce v zahradě: Ing. Ina Truxová (Národní památkový ústav) + odborný výklad místním kurátorem v interiéru vily.

Luxusní funkcionalistická vila projektovaná světoznámými architekty Karlem Lhotou a Adolfem Loosem.  Zahrada byla  vytvořena podle návrhů vynikajících zahradních architektů Camillo Schneidera, Karla Förstera a Hermanna Matterna.

  • Zahrada a interiér Rothamyerovy vily v Břevnově – průvodce v zahradě: Ing. Milena Andrade (Národní památkový ústav) + odborný výklad místním kurátorem v interiéru vily.

Vila podle projektu architekta Otto Rothmayera, patřícího ke generaci architektů aktivních v 1. polovině 20. století. Při projektování se inspiroval středomořskou tradicí. Významným prvkem je napojení domu na verandu a zahradu s bazénem, na jejímž ztvárnění se podílela i manželka architekta. Při revitalizaci zahrady byly zachovány původní artefakty.

  • Areál benediktinského kláštera v Břevnově (zahrada a oranžerie) 

Areál kaskádové barokní klášterní zahrady s rekonstruovanou oranžerií, sadem, habrovým špalírem a loubím a další.


Cílová skupina:

Projektanti a krajinářští architekti, správci zeleně, majitelé a vedoucí zaměstnanci odborných zahradnických firem, učitelé odborného školství,  studenti odborných škol, odborní pracovníci státní správy.

Účast je z kapacitních důvodů omezena na maximální počet 20 osob!

V ceně je zahrnuto i vstupné do Müllerovy vily a Rothmayerovy vily.

Cena:

Člen SZKT- platí i pro členy slovenské SZKT   1 180 Kč
Člen SZKT - mimořádný a student   590 Kč
Nečlen   1 740 Kč
Nečlen - student    870 Kč

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: 

Přihlaste se nejlépe do 4.6.2018. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)