Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Omezování růstu plevelů | inovativní technologie, ekologické možnosti (23.1.2017)

Omezování růstu plevelů | inovativní technologie, ekologické možnosti (23.1.2017)

Tisk
plevel_rapid
plevel_holder
plevel_wave_1
plevel_wave
titulka_sbornik_plevele
Příspěvek ze sborníku
z konference
Dny ZKT 2015 ke stažení

Termín: 23.1. 2017 (09:00 - 15:00)
Místo: přednáškový sál (1. patro) v budově Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí 833/31 (v průchodu)

Profesni_rust_i

Současné možnosti a inovativní technologie omezování růstu plevelných rostlin ve zpevněných i nezpevněných plochách veřejného prostoru a ekologické omezování růstu plevelu v dopadových zónách dětských hřišť. Přednášející nabídnou i popisy finančních nákladů spojených s vybranými způsoby omezování plevelných rostlin ve veřejném prostoru.  

Plevelné rostliny rostoucí na všech veřejných zpevněných plochách (pěších komunikacích, povrchu parkovišť, na obrubnících mezi vozovkou a chodníkem, při okrajích vozovky atd.) jsou součástí našeho každodenního života ve většině měst a obcích.

  • Prvním krokem k omezení až zabránění růstu plevelných rostlin na zpevněných plochách a komunikacích je jejich samotná konstrukce. Tyto plochy a komunikace mají kvalitní povrch bez poškození, nerovností, výmolů všechny spáry mezi jednotlivými druhy materiálů na zpevněných plochách a komunikacích jsou minimální, případně jsou kvalitně vytmeleny atd.

Pokud toto selže, je možné přistupovat k omezování plevelů rostoucích ve zpevněných plochách a komunikacích některým z následujících technologických postupů:

  • Mechanické odstranění nadzemní části plevelných rostlin na uvedených plochách rostoucích pomoci ocelových škrabek.
  • Mechanické zametání zpevněných ploch a komunikací pomocí zametacích strojů s následným (bezprostředním) odstraněním smetků.
  • Mechanické strojní zametání nezpevněných ploch s následným (bezprostředním) odstraněním plevelných rostlin.
  • Omezování plevelných rostlin ve zpevněných i nezpevněných plochách a komunikacích pomocí herbicidních přípravků formou postřiku, nebo metodou ULV.
  • Omezování plevelných rostlin ve zpevněných plochách a komunikacích plamenem.
  • Omezování plevelů na zpevněných i nezpevněných plochách a komunikacích horkou pěnou.
  • Omezování plevelů na zpevněných i nezpevněných plochách a komunikacích pomocí infračerveného záření.
  • Omezování plevelů na zpevněných plochách a komunikacích a částečně i nezpevněných plochách pomocí horkého vzduchu.
  • Současná inovativní technologie – omezování růstu plevelů 100% horkou vodou - na zpevněných i nezpevněných plochách a komunikacích vodou (82 °C – 93 °C) metodou Wave Weed Control.

(Seminář  navazuje na přednášku, která zazněla na konferenci Dny zahradní a krajinářské tvorby 2015, příspěvek ze sborníku k přednášce si můžete stáhnout vpravo.)


Přednášející: Ing. Marek Hamata, Milan Hrubý

Cena:

Člen SZKT    1080 Kč
Člen SZKT - mimořádný     540 Kč
Nečlen     1480 Kč
Nečlen - student       740 Kč

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 13.1.2017. (Poté se rozhoduje zda se seminář naplnil. Hlaste se proto prosím včas.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)