Navigace: Domů Kalendář akcí

Praktická záchrana zraněného (22.11.2017)

Tisk
Termín: 22.11.2017, 8:00 - 16:00 hodin ZRUŠENO
IMG_0618_-_kopie
Prvni_pomoc_150327_1
Prvni_pomoc_150327_2
Místo konání: Hradec Králové; sraz na parkovišti u lesního hřbitova, kousek od Zděné boudy
50°11'17.4"N 15°52'45.2"E

Profesni_rust_i

Workshop pro praktikující stromolezce. Individuálně vedený kurz pro omezenou skupinu 8 lidí (4 dvojice), kterým se budou věnovat dva zkušení lektoři. Náplní workshopu je především použití technik sloužících k tomu, jak efektivně, rychle a bezpečně dopravit postiženou osobu na zem.

Jedná se o nácvik přípravy výstupového systému určeného pro nucené spouštění, o nácvik technik jednotlivých navazujících kroků při provádění záchrany. Cílem je zefektivnit a zrychlit samotnou záchranu zraněného a uspořit čas pro kvalitní předlékařskou pomoc, která však není náplní tohoto semináře.

Nácvik simulací ve dvojicích:
1 - společný sestup na dvou lanových systémech
2 - systém "dva na jednom systému"
3 - asistovaná pomoc zraněnému ze země
4 - odlehčení/ vyzvednutí z aktuální pozice s/ bez asistentence zraněného
5 - spouštění výstupu/ zajištění lana/ možnosti
6 - záchrana ze stupaček během špalkování torza kmene
Harmonogram:
. seznámení, obecné bezpečnostní předpisy, kontrola vybavení
. vyhodnocení situace a rizik, plánování a stanovení vhodného postupu záchrany
. spolupráce/ organizace záchrany
. vzájemná pomoc, asistence ze země, sebezáchrana
. simulace odpoledne (po každé simulaci rozbor situace a variantní řešení)
. shrnutí, odjezd
Lektoři: Jindřich Pražák, Tomáš Dolenský

Pořadatel: Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu 


Potřeby účastníka: osobní stromolezecké vybavení (dle platných předpisů BOZP, či ISA nebo EAC) - jednoduše to, co byste si vzali v běžné situaci do práce. Proškolení pro práci ve výškách - průkaz s sebou! O vhodnosti vybavení rozhoduje lektor. Oblečení, jídlo a pití dle individuální potřeby každého účastníka. Koná se i ve zhoršených klimatických podmínkách!
Workshop je koncipován jako putovní - tedy dle zájmu lektoři přijedou za vámi! Stačí, když se domluví skupina 8 stromolezců z jednoho kraje a seminář se uskuteční ve vašem okolí.
S návrhy nás kontaktujte na emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 Cena workshopu:   

                 

Člen SZKT 

 2 980 Kč

Nečlen 

 3 950 Kč

Prihlasit_se_4

V případě neúčasti a neomluvení se z akce alespoň 1 pracovní den předem je povinen účastník uhradit 100% účastnický poplatek a má právo na materiály pokud jsou součástí akce (toto je potřeba účastníkem potvrdit). Další podrobnosti ke storno podmínkám obsahují Obchodní a storno podmínky.

Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 15.11.2017Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)