Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Rhododendrony a azalky, Průhonice, 22.5.2018

Rhododendrony a azalky, Průhonice, 22.5.2018

Tisk

Datum: 22.5.2018 úterý (9:00 - 15:30 hodin)  ZRUŠENO Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ

Místo: Dendrologická zahrada v Průhonicích

azalea-110141__340
   azalea-340902__340
rhododendron-2283497__340
shosenkyo-drunk-116158__340

Profesni_rust_i

Tento seminář je věnovaný rostlinám, jejichž pěstování a šlechtění je již historicky spjato s Průhonicemi. Během devadesáti let existence VÚKOZ zde byla vyšlechtěna více než stovka původních českých odrůd rododendronů a azalek, z nichž některé proslavily tento výzkumný ústav i v zahraničí.
Seminář bude rozdělen do dvou částí. První část bude probíhat v učebně a bude věnována teorii. Přednášející nahlédne do historie i současnosti průhonického šlechtění. Přiblíží problematiku množení rodu Rhododendron, včetně současného trendu množení in vitro. Představí systematické členění a použití jednotlivých skupin tohoto rodu v zahradnické praxi dle jejich nároků a stručně seznámí posluchače s chorobami a škůdci, se kterými se v těchto kulturách můžete setkat.
Druhá část bude probíhat v areálu Dendrologické zahrady, kde budou mít účastníci semináře příležitost poznat krásu květů vybraných kulturních odrůd i botanických druhů vhodných pro pěstování v našich klimatických podmínkách.

Přednáší: Mgr. Michal Severa

*Počet účastníků je omezen na max. 20 lidí. Hlaste se, prosím, včas.


Cílová skupina

Krajinářští architekti a projektanti, odborní pracovníci státní správy a samosprávy, správci zeleně, majitelé a vedoucí zaměstnanci odborných zahradnických firem, zájemci o autorizaci A.3, technický dozor investora, učitelé odborného školství, studenti odborných škol, nadšenci.


Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT   1080 Kč
Člen SZKT - mimořádný/student     540 Kč
Nečlen    1 630 Kč
Nečlen - student      820 Kč

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. Cena zahrnuje kávu a občerstvení.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 7.5.2018. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)