Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Růže a další okrasné keře ve veřejném prostoru

Růže a další okrasné keře ve veřejném prostoru

Tisk
DSC03193-m
ruze-m
ker_kvet-m
kerria-m
buxus-m

22.9.2015 (9.00-15.00) - KAPACITA NAPLNĚNA !
Praha, 
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31 (v průchodu)

Profesni_rust_i

Okrasné keře se poslední dobou ocitly mimo hlavní proud zájmu současné tvorby zeleně, hlavně ve prospěch trvalek. Nicméně stále zůstávají důležitou složkou objektů zeleně a bude tomu i nadále.

Seminář bude zaměřen na soudobé použití keřů, zejména ve veřejné zeleni a péči o ně. Zahrnuje tato témata:

  • Navrhování keřů solitérně a ve skupinách
  • Specifika péče o keře, zejména řez
  • Představení sortimentu a jeho současných tendencí
  • Samostatně bude vyčleněna problematika růží jako specifické skupiny keřů. Podrobněji zde budou řešeny možnosti využití, péče a sortimentu růží z pohledu aktuálních tendencí

V rámci jednotlivých témat bude porovnána pracovní, odborná a finanční náročnost zakládání a péče o plochy s jiným vegetačním krytem vedle použití keřů.

Lektor

Ing. Martin Vlasák, Ph.D.

Po studiu Vysoké školy zemědělské v Brně, oboru Zahradnická výroba nastoupil v roce 1991 jako technik v Botanickém ústavu ČSAV v Praze. V letech 1992 – 1994 pracoval v Koniferových školkách v Žehušicích jako vedoucí oddělení. Od roku 1994 – 1998 byl vedoucím okrasných školek firmy Jena v Úholičkách. Od roku 1998 do 2012 byl učitelem odborných předmětů na VOŠZa a SZaŠ Mělník a podílel se také na spolupráci této školy s ČZU Praha.  V roce 2008 obhájil doktorskou práci na téma Využití růží sekce Gallicanae v současné sadovnické praxi. Nyní působí ve firmě Jena.

 

Seminář je určený

Zejména krajinářským architektům, projektantům, pracovníkům vykonávajícím technické dozory, investorům, úředníkům státní správy a samosprávy, vedoucím zeleně ve službách měst a obcí, realizačním firmám.

Cena

Člen SZKT    1 080 Kč
Člen SZKT - mimořádný   540 Kč
Nečlen   1 480 Kč
Nečlen - student    740 Kč

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 13.9.2015. (Poté se rozhoduje zda se seminář naplnil. Hlaste se proto prosím včas.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)