Navigace: Domů Kalendář akcí

Rybník jako významný krajinný prvek- kvalita rybničních vod z pohledu ochrany přírody a možnosti šetrného přístupu v rybničním hospodaření

Tisk

Datum: 30. 5. 2019 (10.00 - 16.00 hodin)

Místo: Vodňany

  11249 

DremlinskyRybnik
full_02b02c_f_normalFile1-img_3872-p

Vacov-Farsky-rybnik

vodnany

Rybniky_mapka

Profesni_rust_i

Tento zcela nový seminář volně navazuje na předcházející akce tematicky zaměřené na problematiku vodního režimu v krajině.

Tématem přednášek bude vliv rybničního hospodaření na kvalitu vod, použití krmiv, hnojení a aplikace dalších závadných látek na rybnících, snížení druhové rozmanitosti rybničních ekosystémů, problematika eutrofizace vod a pod. Seminář zodpoví i to, jaké jsou možnosti produkce ryb respektující strategii udržitelného rozvoje a podporu biodiverzity.

Součástí semináře bude i navazující odpolední exkurze v terénu, která doplní výklad modelovými příklady na rybnících v blízkém okolí.

Přednášející klade důraz na prostor pro případnou diskusi a možnost zodpovězení aktuálních otázek, které  souvisejí s tímto tématem.


  Program
    9:30 - 10:00       prezence účastníků
  10:00 - 12:00       přednáška v interiéru (prostory MEVPIS Vodňany)

  12:00 - 12:30       přestávka na společné občertsvení 
                                   (chlebíčky, koláčky)

   12:30 - 16:00       praktická část - exkurze po několika rybnících v blízkém okolí Vodňan
         

Přednášející: RNDr. Richard Faina, znalec v oblasti rybniční hydrobiologie, zabývající se obnovou rybničních ekosystémů a rybničním hospodařením šetrným k přírodě

Seminář je vhodný zejména pro úředníky státních správ a samospráv zajišťujících agendu na úseku ochrany přírody a vodního hospodářství, pro krajinářské architekty a projektanty i pro vlastníky rybníků, kteří chtějí hospodařit způsobem šetrným k přírodě.


Počet účastníků je omezen !


Cena:

Člen SZKT; platí i pro členy slovenské SZKT     1 300 Kč
člen SZKT - mimořádný, student       650 Kč
Nečlen    1 950 Kč
Nečlen - student       975Kč

Ceny jsou uvedeny včetně 21 % DPH. V ceně je káva a občerstvení.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 24.5. 2019. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)