Navigace: Domů Kalendář akcí

Shromáždění členů sekce SPoD - ISA s moderovanou diskuzí (10.12.2019)

Tisk
10. 12. 2019

9.00-12.30        moderovaná diskuze
13.00 - 15.00    Shromáždění členů a příznivců sekce SPoD - ISA

Místo konání: Prahabudova Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí 833/31 (na konci průchodu), Praha 1; přednášková místnost v 1. patře

spod-isa_i

Zveme všechny členy a příznivce Sekce péče o dřeviny SPoD - ISA na Shromáždění členů sekce. 

Všichni členové SPoD - ISA obdrží oficiální pozvánku do svého e-mailu.


"V poslední době nás zaujal návrh úpravy ceníků prací URS, který byl zveřejněn v posledním čísle bulletinu Arboristické akademie. Autoři představili záměr změnit ceny za arboristické práce. Jako příklad uvedli „kalkulaci“ snížení ceny za postupné kácení stromu o průměru 130-140 cm na řezné ploše pařezu kde navrhují snížit cenu o téměř 40% ze stávajících 26713 Kč na 16212 Kč s odůvodněním, že tyto ceny lépe vypovídají o současných cenách na trhu. 

Podívám-li se na to z pohledu praxe, představím si v těchto dimenzích typicky krásný urostlý topol, který může dosahovat výšky přes 30 m, tak tím pro mne hezké představy končí. Představím-li si pracnost a rizikovost kácení takového stromu a jeho složení na hromady do 20m, nebo nakládání na dopravní prostředek (touto činností uvedená položka URS končí), tak mi navrhovaná cena přijde naprosto neadekvátní. Netvrdím, že se strom 130-140 za takovou částku pokácet nedá- v optimálních podmínkách, se skromnými pracovníky a s efektivním využitím strojů, tedy nejčastěji je-li takových stromů vedle sebe více, tak to jistě jde. Ale je toto smyslem oborového ceníku? Opravdu chceme ceny naší náročné a rizikové práce nastavovat dle nejlevnějších nabídek z výběrových řízení? Chceme upevňovat ceny, kterých umíme dosáhnout pouze v optimálních podmínkách a veškeré komplikace platit z vlastní kapsy? Proč zrovna v době, kdy cena lidské práce roste každým dnem, máme ceny snižovat? Podřezáváme si pod sebou větev nebo Vám to přijde v pořádku? Přijďte diskutovat!

Budeme se bavit nejen o zmíněné ceně kácení, ale především o obecných principech oceňování zakázek, o možnostech a slabinách existujících ceníků, k čemu slouží a z čeho vychází. Povíme si jak kalkulovat režijní náklady firmy i zisk, o tom jak zvyšovat efektivitu prací atd.

Postup oceňování ceníkových položek Vám objasní zástupce týmu SZKT, z. s., který provedl rozsáhlé úpravy stovek položek ceníku 823-1 v roce 2015."

 Ing. Jiří Skotnica, předseda rady Sekce péče o dřeviny ISA


Harmonogram dne

 8:15 -  9:00       prezence účastníků
 9:00 - 10:30      moderovaná diskuze
10:30 - 11:00     přestávka na kávu a koláčky
11:00 - 12:30      moderovaná diskuze
12:30 - 13:00     občerstvení pouze pro účastníky Shromáždění
13:00 - 15:00     Shromáždění a volba nového člena Rady sekce


Program Shromáždění členů Sekce péče o dřeviny ISA

  1. Zahájení a přivítání
  2. Přednesení Zprávy o činnosti sekce za rok 2019
  3. Představení kandidátů na nové členy rady sekce
  4. Volba nových členů rady sekce
  5. Ostatní
  6. Diskuze
  7. Zpráva volební komise o výsledcích voleb
  8. Závěr

Na Shromáždění a moderovanou diskuzi je vstup volný, ale je nutné se zaregistrovat zde:

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 5.12.2019. Hlaste se proto prosím včas. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)