Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Technika a technologie řezu stromů, Brno, 29.3. 2018

Technika a technologie řezu stromů, Brno, 29.3. 2018

Tisk

Datum: 29.3. 2018 (10:00 - 16.30, registrace od 9.30)

AKREDITOVÁNO: číslo akreditace AK/PV-183/2018

rezy_s_arboristy
Strom_._6__puvodni_-_kopie-001
DSC0014_FB__-_kopie

Místo: Brno, Vzdělávací centrum Otevřená zahrada Nadace Partnerství, Údolní 33 (konferenční sál v 1. patře po schodech vpravo)

Profesni_rust_i

První část školení se zabývá vysvětlením principů technik řezu, reakcí stromů na vzniklá poranění a procesům hojení ran. Další část bude věnována technologiím řezů od zakládacích, přes povýsadbové, rozvojové, udržovací, stabilizační až k tvarovacím. Školení je prakticky zaměřené na využití v  provozu, včetně aplikace standardu řezu stromů SPPK A02 002. Výklad je provázen názornými obrázky. Na semináři budou probírána i témata vhodná jako příprava na zkoušku ETW.

Technika řezu dřevin:

Vedení řezu (řez na větevní límeček, na postranní větev, řez na pupen,  řez kodominantního a vidličnatého větvení, řez výmladků, řez s ponecháním čípku a řez na korní můstek a další)

Velikost rány při řezu – principy hojení ran a mechanismy šíření infekce v ránách po řezu

Úskalí a výhody různých termínů řezu, ošetření řezných ran

Technologie zakládacích řezů:

Založení koruny, řez po výsadbě, srovnávací řez.

Výchovné řezy: podpora hlavní osy koruny, zapěstování náhradního terminálu, zajištění provozních profilů korun, prevence konfliktu s překážkami, postupné vyvětvování koruny, zapěstování alejových stromů na stanovišti, řez roubovanců a tvarových kultivarů, odstraňování obrostu na kmínku, potlačení konkurenčních větví a výhonů, opravný řez zanedbaného výchovného řezu a další.

Technologie řezů udržovacích a stabilizačních:

Popis principů řezu: zdravotního, bezpečnostního, skupiny redukčních řezů lokálních, dále řezu obvodového, sesazovacího, stabilizace sekundární koruny a tvarovací řezy.

Přednáší: Ing. Pavel Wágner, znalec se specializací arboristika, člen znaleckého ústavu Arbonet, s.r.o., certifikovaný evropský arborista (ETW), 24 let praxe v péči o stromy.


Cílová skupina:

Majitelé a vedoucí zaměstnanci odborných arboristických a zahradnických firem, technický dozor investora, zájemci o certifikace ETW (European Tree Worker) a Český certifikovaný arborista (ČCA), odborní pracovníci státní správy a samosprávy, správci zeleně,učitelé odborného školství, studenti odborných škol, krajinářští architekti a projektanti.


Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT   1080 Kč
Člen SZKT - mimořádný     540 Kč
Nečlen    1 630 Kč
Nečlen - student      820 Kč

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. Cena zahrnuje kávu a občerstvení.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 16.3.2018. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)