Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Technika řezu, zakládací řezy mladých stromů a principy povýsadbové péče 2017

Technika řezu, zakládací řezy mladých stromů a principy povýsadbové péče 2017

Tisk
DSC00142
Strom_._6_-_potlaen_konkurennch_zce_nasazench_vhon_s_podporou_jedinho_terminlu_-_po_zsahu

Termín: 29.6.2017 (9:00 - 15:00)
Místo: Prostory Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31 (v průchodu), Praha 1 (přednáškový sál, 1.patro)

Profesni_rust_i

Školení se zabývá vysvětlením principů správné techniky řezu a její uplatnění při řezu mladých stromů. Dále detailně rozebere technologie zakládacích řezů od založení koruny, přes povýsadbový až k výchovnému  řezu. Budou zmíněny i principy povýsadbové péče, nejčastější chyby v praxi a jejich možná eliminace.

Technika řezu dřevin:

Vedení řezu (řez na větevní límeček, na postranní větev, řez na pupen,  řez kodominantního a tlakového větvení, řez výmladků, řez na čípek a na korní můstek a další)

Velikost rány při řezu – principy hojení ran a mechanismy šíření infekce v ránách po řezu

Technologie zakládacích a výchovných řezů:

Založení koruny, řez po výsadbě, srovnávací řez.

Výchovné řezy: podpora hlavní osy koruny, zapěstování náhradního terminálu, zajištění provozních profilů korun, prevence konfliktu s překážkami, postupné vyvětvování koruny, zapěstování alejových stromů na stanovišti, řez roubovanců a tvarových kultivarů, odstraňování obrostu na kmínku, potlačení konkurenčních větví a výhonů, opravný řez zanedbaného výchovného řezu a další.

Principy povýsadbové péče  a nejčastější chyby v praxi:

Včasný řez, zálivka, péče o zálivkovou mísu,  mulčování, prevence korní spály a poškození strunovými sekačkami, včasná instalace a demontáž kotvení, kontaminace psí močí, vandalismus a další.

Přednášející: Ing. Pavel Wágner, znalec z oboru arboristika, arborista s více než dvacetiletou praxí v péči o stromy

Cena:

Člen SZKT    1080 Kč
Člen SZKT - mimořádný     540 Kč
Nečlen     1480 Kč
Nečlen - student      740 Kč

Prihlasit_se_4

 


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe nejlépe do 22.6.2017. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)