Navigace: Domů Kalendář akcí

Trvalková výsadba ve veřejném prostoru trochu jinak ...(červen 2019)

Tisk

Termín: 13. - 14.6. 2019

Místo: Třeboň 

trvalky_trebon
   _DSC1724
pflanzdesign_corky2_gross
staudenwiese

Profesni_rust_i

Trvalková výsadba ve veřejném prostoru trochu jinak ...

Dvoudenní workshop, během kterého účastníci společně zrealizují neobvyklý trvalkový záhon o velikosti 250 m2 ve stylu bohatě kvetoucí trvalkové louky v lázních v Třeboni. První den bude věnován teorii výsadby trvalkového záhonu, seznámení se s vybraným sortimentem trvalek.  Odpoledne bude věnováno lázeňskému parku, jeho historii  i výhledům  do budoucnosti. První den bude zakončen procházkou parkem, prohlídkou květnatých luk a obhlídkou plochy pro výsadbu záhonu. Druhý den bude věnován samotné realizaci – rozmístění rostlin a především jejich výsadbě. Následovat bude diskuze a návštěva Botanického ústavu v Třeboni.

Program
čtvrtek 13. 6. 2019

9:00 - 9:30      prezence účastníků

9:30 - 13:00    Jan Nussbauer, zahradník, perenář
Teoretická část k výsadbě trvalkového záhonu s krátkou přestávkou na kávu a malé občerstvení

13:00 - 13:45  společný oběd

13:45 -15:00   Ing. Jaroslav Fliegl, vedoucí OŽP města Třeboň a Mgr. Rostislav Černý, CSc., botanik a vysokoškolský pedagog
Květnaté louky v lázeňském parku Aurora - historie a budoucnost

15:00 – 16:30  procházka parkem a obhlídka záhonu pro výsadbu – provází Ing. Jaroslav Fliegel a Mgr. Rostislav Černý, CSc.


pátek 14. 6. 2019

9:00 -12:00    Jan Nussbauer; společná realizace – výsadba trvalkového záhonu + diskuze

(pracovní oblečení, boty, rukavice, sázecí lopatku nebo motyčku s sebou!!!)

12:00 - 13:00  individuální oběd

 13:00 - 14:30  návštěva Botanického ústavu AV ČR v Třeboni – prohlídka sbírky vodních a mokřadních rostlin


Lektor: Jan Nussbauer; trvalkám se věnuje již 10 let, zkušenosti čerpá především od zahradnických mistrů v západní Evropě (v Německu, Rakousku). Hlavními tématy pro něj jsou: možnosti použití trvalek na nejrůznějších stanovištích v podmínkách střední Evropy, trvalá udržitenost v soukromých zahradách i veřejné zeleni, podpora biodiverzity hmyzu a bezobratlých v urbánním prostředí.

Nově se zabývá pěstováním trvalek, má trvalkové zahradnictví a ukázkovou přírodní zahradu v jižních Čechách


*Počet účastníků je omezen na max. 30 lidí. Hlaste se, prosím, včas.


Cílová skupina

Krajinářští architekti a projektanti, odborní pracovníci státní správy a samosprávy, správci zeleně, majitelé a vedoucí zaměstnanci odborných zahradnických firem, zájemci o autorizaci A.3, technický dozor investora, učitelé odborného školství, studenti odborných škol, nadšenci.


Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT  2 500 Kč
Člen SZKT - ČAKA  2 200 Kč
Nečlen    3 200 Kč
Člen SZKT mimořádný/student  1 250 Kč
Nečlen - student  1 600 Kč

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. Cena zahrnuje kávu a občerstvení, 1 x oběd.

V ceně NENÍ ubytování!

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 31.5. 2019. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)

 
mikiny vans