Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Valná hromada Sekce péče o dřeviny - ISA spojená se seminářem "Vylepšování vitality stromů"

Valná hromada Sekce péče o dřeviny - ISA spojená se seminářem "Vylepšování vitality stromů"

Tisk
Injektaze
P5101206

26.5.2016Praha - přednáškový sál (1. patro) v budově Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí 833/31 (ve dvoře na konci průchodu)

Valná hromada sekce péče o dřeviny - ISA 

Na valnou hromadu jsou samozřejmě zváni nejen členové sekce ale i všichni ostatní, které zajímá arboristika, její vývoj, kdo by se rád dozvěděl o činnosti sekce, jejích členech či by se sám nějak rád zapojil. Chcete vidět kdo stojí v čele sekce? Chcete vidět co se děje? Máte nápady na její další činnost? 

Vaše přítomnost je důležitá. Svými hlasy a svou účastní posílíte rozvoj oboru v České republice. Aktivním zapojením do činnosti SPoD-ISA se můžete podílet na tvorbě důležitých oborových standardů, pravidel, ceníků, rozvoji certifikace a podobně. 

Vaší ochoty spolupracovat si velice vážíme a věříme, že Vám se investovaný čas v budování oboru vrátí.

Přijďte. Těšíme se na Vás!

Seminář "Možnosti vylepšování vitality stromů" 

Injektáže dřevin, možnosti využití, technologie zítřka 

Ing. Jiří Rozsypálek | V této přednášce vám představíme novou technologii uplatňující se v ochraně a podpoře vitality dřevin. Technologie injektáží byla vynalezena v USA a následně se její používání rozšířilo do většiny vyspělých států severní Ameriky a jihovýchodní Asie. Do Evropy se dostala před několika lety. Použití této technologie se díky intenzivnímu výzkumu v této oblasti neustále rozšiřuje a pracuje se také na zdokonalování samotných injektážních přístrojů. Tato přednáška si klade za cíl, představit vám na jakém principu funguje injektáž, popsat několik typů injektážních přístrojů od nejstarších až po nejnovější, seznámit vás se současnými možnostmi využití mikro a makro-injektáží v České republice a nastínit nové směry vývoje a možné uplatnitelnosti této technologie do budoucna. 

Podpora vitality stromů úpravou stanovištních poměrů 

David Hora, DiS. | Vliv stavu kořenové zóny na fyziologickou vitalitu je obecně známý, méně rozšířené je však povědomí o půdních vlastnostech, které kondici kořenové soustavy ovlivňují. Zhutnění a propustnost je v městském prostředí jednou ze základních fyzikálních vlastností půdy, která se může na vitalitě stromu projevit. Vliv zhutnění a jeho výzkum probíhá ve světě od osmdesátých let stejně jako vyhodnocování způsobů vylepšení stanoviště a zmírnění zhutnění půdy. V prezentaci Vás seznámíme s výsledky studií a výzkumu věnující se této problematice. Budou představeny možné způsoby ovlivňování a vylepšování stanoviště stromů.

Harmonogram

08.30 - 09.00 Registrace účastníků 
09.00 - 12.00 Seminář 
12.00 - 13.00 Přestávka na individuální oběd 
13.00 - 15.00 Seminář 
15.00 - 17.00 Valná hromada Sekce péče o dřeviny-ISA 


Cena semináře:

(Valná hromada bezplatná pro všechny) 

Člen SPoD-ISA        0 Kč
Člen SZKT      490 Kč
Člen SZKT - mimořádný     350 Kč
Nečlen       750 Kč
Nečlen - student      500 Kč

(Přihláška platí jak pro seminář tak pro valnou hromadu. Prosím vyplňte a zaškrtněte dle výběru.) 

Prihlasit_se_4 Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 18.5.2016. (Poté se rozhoduje zda se seminář naplnil. Hlaste se proto prosím včas.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)