Navigace: Domů Kalendář akcí

Vertikální zahrady - interiérové zelené stěny

Tisk
SOBOLA_Chateau_Gbelany_restaurant_-_Green_wall_2
SOBOLA_Chateau_Gbelany_restaurant_-_Green_wall_4
SOBOLA_Chateau_Gbelany_restaurant_-_Green_wall_5
SOBOLA_SPA_Liptovska_Osada_-_Green_wall_4
SOBOLA_Shopping_centre_Mirage_Zilina_-_Green_wall

Datum: 25.4. 2019 
Místo: zasedací místnost ve Správní budově;
Výstaviště Flora Olomouc, a.s., Wolkerova 37/17, Olomouc; 10:00 - 16:30

Profesni_rust_i

V úvodu semináře se posluchači dozví o způsobu zakládání zelených stěn a jejich rozdělení na jednotlivé typy. Na semináři se bude lektor hlouběji věnovat především praktickým zkušenostem – jak se rostliny v těchto stěnách chovají, praktickým poznatkům z péče o zelené stěny, ale také problémům, jako je udržitelnost takto drahého prvku v interiéru.

Interiérová zelená stěna – vertikální zahrada je v současnosti ten nejexkluzivnější prvek, který nám interiérové květinářství nabízí. Dodává interiéru prvek luxusu a zároveň představuje bezprostřední styk s přírodou – evokuje zeleň deštných pralesů. Je ale zároveň jedním z nejnáročnějších prvků na údržbu a udržitelnost v interiéru. Svůj vzhled postupem času mění a expanzí některých druhů rostlin dochází k ústupu jiných, což nemusí být vždy na škodu. Proto je třeba, kromě pravidelné závlahy a hnojení, vykonávat také řez rostlin. Velmi významný aspekt, který ovlivňuje udržitelnost stěny v interiéru je světlo a světelné podmínky (přirozené a umělé).


Přednášející: Mgr. Ing. Marek Sobola, PhD., autorizovaný krajinářský architekt, slovenský heraldik a zahradní architekt, člen Slovenské komory architektů. Od roku 2018 také České komory architektů. Ve své tvorbě zahradního architekta se na Slovensku věnuje také vertikálním a střešním zahradám, inspirovaný tvorbou Patrika Blanca, zakladatele vertikální zeleně.


Seminář je určen především pro: krajinářské architekty a projektanty, odborné pracovníky státní správy,  technický dozor investora, majitele a vedoucí zaměstnance odborných zahradnických firem, učitele odborného školství a studenty odborných škol ...Cena:

Člen SZKT (platí i pro členy slovenské SZKT)   1190 Kč
Člen SZKT - mimořádný/student     560 Kč
Nečlen     1800 Kč
Nečlen - student       900 Kč

Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH. V ceně je káva a občerstvení.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se nejlépe do 12.4. 2019. (Poté se rozhoduje zda se seminář naplnil. Hlaste se proto prosím včas.) Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo emailem. Pro všechny způsoby přihášení platí stejné obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)


 
bílé kožené boty