Navigace: Domů Kalendář akcí Uskutečněné akce Workshop s Markem Bridgem: PROFESIONALIZACÍ NA ŠPIČKU STROMOLEZENÍ V ARBORISTICE

Workshop s Markem Bridgem: PROFESIONALIZACÍ NA ŠPIČKU STROMOLEZENÍ V ARBORISTICE

Tisk
Mark_Bridge1-o-300-4
Mark_Bridge5-o-300-2
Mark_Bridge2-o-300-2
Mark_Bridge3-300-2
Mark_Bridge4-300-3
Mark_Bridge6-300

Termín: NOVÝ TERMÍN 5.10.2017 (9:00 - cca 16:00)
Místo: Česká zahradnická akademie Mělník (Na Polabí 411, 276 01 Mělník)

Velice prakticky založený workshop určený hlavně pro arboristy - stromolezce, vedoucí pracovních týmů nebo majitele arboristických firem. Celodenní seminář bude složen ze čtyř hlavních tematických částí, které se odehrají částečně formou přednášek v učebně a částečně během praktických ukázek venku.

Výstupové systémy ve stromolezení

Ještě před pár lety byla problematika výstupu do koruny poměrně jednoduchou záležitostí protože v podstatě existovaly jen dva způsoby buď pomocí dynamického přitahování nebo footlocku. Naproti tomu dnes si můžete vybrat ze široké škály možností. Během prezentace si předvedeme různé techniky ale ukážeme si také rozmanité fyzikální zákonitosti a síly, které s nimi souvisejí a ke každé technice popíšeme specifické vybavení. V neposlední řadě se dotkneme tématu jak správně zkonfigurovat systém, na která kritéria se při sestavování komponent soustředit  a jakou roli v tom všem hraji skutečnst, že vybavení odpovídá platným normám. Workshop proběhne částečně venku a částečně v učebně a bude obsahovat jak praktické ukázky tak prostor pro diskuse o výstroji a vybavení. 

Dynamické zatížení ve stromolezeckých systémech

Jak při ošetřování stromů fungují techniky se samosvornými uzly, kde se v systému užívá "lano na lano"? Využijeme tuto otázku jako odrazový můstek a přesuneme se v této části k diskusi o distribuci dynamického zatížení v nejrůznějších stromolezeckých systémech. Budeme se také zabývat konkrétním měřením sil jaké můžeme sami potenciálně generovat během změn pracovní polohy v koruně apod.. Dotkneme se toho co se může stát, když se něco pokazí a jaké jsou možné důsledky. Tato část bude složená jak z ukázek tak  z praktické části, která dovolí účastníkům podílet se na měření sil a bude probíhat v terénu. 

Vyhodnocení bezpečnostních rizik pro arboristy 

Jak přistupovat k práci a jak vyhodnotit rizika, která s sebou stromolezecké pracovní prostředí přináší? Tato část představí využití  grafického znázornění pracovního postupu (vývojových diagramů) ke kvantifikování rizik a podpoře systematického přístupu ke zjištění a zhodnocením nebezpečí a možných nežádoucích důsledků. Vývojové diagramy užívají konkrétní příklady pro ilustraci rozdílných přístupů a možných cest k řešení okolností ve kterých věci nejdou tak jak bychom si představovali.

Účastníci budou mít prostředky k identifikaci a kvantifikaci rizik a také nástroje k zavedení opatření usnadňující snížení rizik pro sebe a své kolegy na pracovišti. Tato část je založená na powerpointové prezentaci, na znázornění příkladů na flipchartu a diskusi s účastníky. 

Výběr kotevního bodu

Téma selhání kotevního bodu je, v angličtině na to mají hezký výraz, "růžovým slonem v obýváku". Všichni o něm vědí, ale nikdo neví jak ho dostat ven a tak o tom ani nikdo raději nemluví. Je to stále aktuální problematika o níž všichni vědí - avšak nikdo o ní skutečně diskutovat nechce.

Tato prezentace se zabývá některými fyzikálními zákony, skrývajícími se za výběrem kotevního bodu, identifikací některých rizik a hrozeb se kterými se můžete setkat a nabídne řešení v podobě koordinovaného přístupu ke vhodnému a  dostatečně stabilnímu kotevnímu bodu. Systém je aplikovatelný jak pro lezení tak pro spouštění do lana při postupném kácení. Tato přednáška zase proběhne v učebně s podporou powerpointové prezentace, pro bližší vysvětlení využijeme flipchart a určitě počítáme s diskusí s účastníky. 


Lektor: Mark Bridge 

Arboristikou se aktivně zabývá od roku 1990. Je zakládajícím členem společnosti zabývající se péčí o stromy 'Baumpartner' a vzdělávací organizace 'Baumklettern Schweiz'. Celosvětově respektovaný odborník v oblasti stromolezení a bezpečnosti práce při péči o stromy. Člen bezpečnostní komise BSB a ISA. Předseda komise evropského stromolezecké mistrovství. Hlavní rozhodčí mezinárodního stromolezeckého mistrovství. Jako závodník se účastnil mezinárodního a je dvojnásobným vítězem evropského mistrovství ve stromolezení. 

Workshop bude veden v anglickém jazyce a bude zajištěn překlad do češtiny. 

Garant programu za SZKT: David Hora, DiS.


Cena semináře:

člen SZKT 3800 Kč
nečlen 4800 Kč

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Minimální počet účastníků je 16. Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) klasickou poštou na adresu kanceláře, faxem nebo oscanovanou emailem.

Storno: Bezplatné storno přihlášky je možné do 20. září 2017. Poté je z organizačních důvodů požadován storno poplatek ve výši 100%. Je možné však za sebe vyslat náhradníka. Děkujeme za pochopení. Další podmínky naleznete zde: Obchodní a storno podmínky.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. (Lze platit také hotově na místě.)

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)