Navigace: Domů Kalendář akcí

EXKURZE ZAHRADA P. OUDOLFA V HUMMELO, HOLANDSKO - říjen 2018

Tisk
Termín: 17. - 18. 10. 2018 
Odjezd: 17.10. v 6:30 hodin z Prahy, od stanice metra C – Kobylisy (před budovou Katastrálního úřadu)
Návrat: 18.10. mezi 23:00 - 24:00, tamtéž

 oudolf-1-atelier    
   oudolf-1-zatisi
   oudolf-1-zatisi2
Piet Oudolf patří mezi nejinovativnější zahradní architekty poslední doby. Jeho největší inspirací je příroda, kterou se však nesnaží napodobovat, ale její obraz vyjadřuje kreativními hravými výsadbami. Během své více než 30leté praxe pracoval na soukromých zahradách a veřejných prostorech po celém světě. Mezi nejznámější patří projekt High Line v New Yorku, Lurie Garden v Chicagu, Scampston Hall či Trentham Estate ve Velké Británii, Dream Park v Enköpingu ve Švédsku nebo nejnovější dílo v Nizozemsku, park Vlinderhof. 
Testovacím polem pro jeho experimenty byla vždy jeho soukromá zahrada v Hummelu, kterou nesčetněkrát předělal. Od počátku kariéry zde také se svou ženou Anjou provozovali trvalkovou školku, kde pěstovali nové taxony, které v té době nebyly na trhu dostupné. Oudolf zde dokonce vyšlechtil několik úspěšných kultivarů jako je Stachys officinalis 'Hummelo' či Perovskia atriplicifolia 'Little Spire' a další. Školka byla zavřena v roce 2010 a poskytla prostor pro nový experiment – setou louku s příměsí robustních trvalek vysázených z kontejnerů. Na konci letošní sezóny Oudolf zavírá svou zahradu pro veřejnost celou, jednou pro vždy. Letošní podzim je poslední šance zahradu vidět.
Zahrada Pieta Oudolfa SE KONCEM ŘÍJNA UZAVŘE. NAPOŘÁD. Bude v ní klid a soukromí pro Pieta a jeho nejbližší. Proto jsme se rozhodli Vám umožnit se do této zahrady podívat prostřednictvím zájezdu s naší společností. 
PROGRAM:

Odjezd autobusem první den brzy ráno z Prahy, po cestě s jednou malou návštěvou v Gräflicher Park (jedna z veřejných realizací P. Oudolfa v Německu). Nocleh v Německu poblíž hranic ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Ráno odjezd do Hummelo. Prohlídka zahrady na 2-3 hodiny, po ní návrat v noci do Prahy (kolem půlnoci).

Garantky programu:  Ing.Tereza Vlasáková a Ing. Jana Pyšková (Sekce ČAKA SZKT)

Cena:

Člen SZKT - platí i pro členy slovenské SZKT      4 850 Kč
Člen SZKT - ČAKA 4 650 Kč
Nečlen   5 900 Kč
   

Vstupné do zahrady a parku ve výši 11,50 Euro/osobu bude vybíráno v hotovosti na místě. Není součástí ceny zájezdu.

Prihlasit_se_4


Organizační informace

Přihlášení: Přihlaste se co nejdříve - počet míst je omezen! Vyplňte, prosím, závaznou přihlášku on-line viz výše. Pokud je to z nějakého důvodu nutné lze také zaslat Vámi napsanou objednávku s potřebnými údaji (viz on-line přihláška) oscanovanou emailem. Vzhledem k blízkému termínu zájezdu není možné bezplatné storno. Pro tuto akci je storno ve výši 100% ceny, nebo za sebe musíte najít náhradníka.

Úhrada: Poplatek uhraďte na základě předfaktury/faktury, kterou Vám vystavíme na základě závazné přihlášky. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury.

Bližší informace obdržíte po přihlášení asi týden před akcí. (V opačném případě se, prosím, neváhejte dotázat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo 257 323 953)