Navigace: Domů Novinky LANDSCAPE ODYSSEY - výzva prezentaci českých děl krajinářské architektury na mezinárodní výstavě (do 19.2.)

LANDSCAPE ODYSSEY - výzva prezentaci českých děl krajinářské architektury na mezinárodní výstavě (do 19.2.)

Tisk

Naše maďarská kolegyně Gyöngyvér Szabó, Vice Presidentka, International Affairs, IFLA Europedelegat, Magyar Tájépítészek Szövetsége, Hungarian Association ofLandscape Architects se obrátila na Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT) s nabídkou možnosti připojit skrze SZKT Českou republiku k výstavě děl zahradní a krajinářské tvorby LANDSCAPE ODYSSEY 2010-2015. Jsme touto nabídkou velice potěšeni, a dovolujeme si Vás proto vyzvat k účasti. 

Maďaři realizovali podobnou výstavu již v roce 2010. Zde je pro Vaši představu odkaz na její povedený katalog  (je bilingvní v angličtině a maďarštině), kde byly představeny nejlepší maďarské krajinářské realizace z let 2000-2010 (odkaz: katalog Landscape odyssey 2000 - 2010). Výstava tenkrát putovala přes města Budapest, Debrecen, Miskolc, Békéscsaba, Győr, Fehérvárcsurgó, Subotica (RS) and Târgu Mureș (RO) a vidělo ji 5000 návštěvníků.


Po předešlém úspěchu výstavy by letos rádi zapojili i ostatní země V4: Českou republiku, Slovensko a Polsko. Každou zemi bude reprezentovat 8 projektů realizovaných v letech 2010 - 2015 dle následujících kategorií:

  1. privátní zahrada
  2. veřejná prostranství 
  3. krajinářský urbanismus 
  4. krajinné plánování  
  5. ochrana krajiny 
  6. věda a výzkum 
  7. komunitní akce 
  8. landart a streetart 

Postery budou v Budapešti vystaveny 24. dubna - 10. května 2015.

Pokud máte chuť přihlásit svoje dílo, které bylo realizováno v letech 2010-2015, zašlete nám prosím  vyplněnou přihlášku a podklady, které jsou v ní specifikované (zejména 12 fotografií, obrázků, plánu nebo vizualizací, technické specifikace a krátký popisný text max 1000 znaků).

Dále se můžete pro Vaši představu podívat na náhled layoutu katalogu v anglicko/maďarské verzi. 

!!!Deadline pro elektronické zaslání podkladů pro postery a katalog výstavy je 19. února 2015 na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript !!!

Díla, která budou reprezentovat ČR poté z přihlášených vybere odborná komise složená ze členů správní rady SZKT.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na mě nebo na garantku za ČR: Ing. Janu Pyškovou na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .