Navigace: Domů Novinky PARTNERSKY JSME SE ZAPOJILI DO PROJEKTU HRAZENÉHO Z OP VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST!

PARTNERSKY JSME SE ZAPOJILI DO PROJEKTU HRAZENÉHO Z OP VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST!

Tisk

OPVK_hor_zakladni_logolink_CB_cz

Projekt „Partnerské sítě pro zahradní architekturu“ pod patronací Mendelovy univerzity   započal.

Projekt hrazený z OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost si klade celou řadu cílů v rámci rozvoje lidského potenciálu v oblasti výzkumu a inovací, odborné přípravy výzkumných pracovníků a spolupráce v rámci sítí mezi univerzitami, výzkumnými středisky a podniky. Žadatelem grantu je Mendelova univerzita v Brně a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu (SZKT) je jedním z partnerů  projektu.

Cílovou skupinou grantu jsou pedagogičtí, výzkumní pracovníci a studenti MENDELU,VOŠ, firmy provádějící vědu a výzkum v daném oboru, zaměstnanci (členové) partnerských organizací - tedy i SZKT. Tyto skupiny se také vykazují v monitorovacích kritériích. Kapacitu si určuje pořádající dle místa konání.

Projekt samotný je cílen na podporu vzdělávání prioritně v Jihomoravském kraji, přesto zastoupení naší společnosti v rámci jeho programu není nikterak symbolické. naší společnosti byla svěřena důvěra pro zajištění celé řady vzdělávacích aktivit v nadcházejících dvou letech včetně participace na zajištění vybraných akcí s kolegy z partnerských organizací. V průběhu dvou let budeme realizovat:

- 10 odborných přednášek za účasti zahraničních přednášejících

-  8 studentských workshopů na téma krajinářská architektura (z toho je 5 se zahraničním přednášejícím)

- 20 seminářů na odborná témata

- 2 konference na téma teorie a metody zahradní a krajinářské tvorby

- 2 akce v rámci doprovodného programu našeho projektu „Víkend otevřených zahrad“

Není pochyb o tom, že účast na projektu je pro SZKT a její členy velikou možností prezentovat se jako organizační a odborný garant, šancí prohloubit stávající kontakty a vazby na univerzitní prostředí a popularizovat i prezentovat se vně společnosti. Nesmírně důležitým faktorem je i způsob financování aktivit projektu z OP, které má přísná, závazná a transparentní pravidla, která směřují k navýšení finanční stability spolupracujících subjektů  včetně SZKT.   

Součástí projektu po dobu jeho trvání je pro SZKT  i osoba koordinátora svěřených aktivit, který organizačně zastřešuje tuto oblast a s nímž budete mít možnost se potkávat a spolupracovat. Kontakt na koordinátora: ing.Václav Jičinský, mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mob: 737 019 500.

Odkaz na další informace uvedené na stránkách ZF MENDELU zde: