Navigace: Domů Novinky VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD 2014

VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD 2014

Tisk

Vážení přátelé zahrada a parků,

v roce 2014 bude 14. a 15. června pořádán již pátý ročník akce Víkend otevřených zahrad. V roce 2012 se víkendu aktivně zúčastnilo 69 zahrad, což je dvojnásobek oproti předchozímu roku. Akci i přes déšť navštívilo přes 3900 lidí. V roce 2013 se již zúčastnilo 103 zahrad a 7500 návštěvníků. To je krásný výsledek a je to i Vaší zásluhou. Za což děkujeme. 

GRAF_clanek_2

Akce bude organizována na stejném principu jako loni, ale připravili jsme několik vylepšení na portálu www.vikendotevrenychzahrad.cz. Ke stažení je nová metodika jak postupovat při organizování akce.

Opakované / aktualizace přihlášení

Pokud jste se již zúčastnili víkendu otevřených zahrad minulý rok, přihlaste Váš objekt pod názvem jako loni, ale vyplňte nové informace jen do těch řádků, co se mění, případně pošlete nových 5 fotografií (orientovaných na šířku) na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Připravíme pro Vás opět i plakát, který stačí tři týdny před akcí vylepit na viditelná místa a tím propagovat pořádání akce. Pošleme také tisková sdělení, pro tisk a Vaše domovské webové stránky. S národním památkovým ústavem připravíme opět vysílání upoutávek v televizních programech hlášení v rozhlase, jako v minulém roce. Pokud máte připomínky a návrhy na zlepšení kontaktujte nás a rádi je zapracujeme.

Nově jsme doplnili sekci „chci pomoci“, kde se budou moci přihlásit i dobrovolníci z Vašeho okolí a pomoci Vám při organizaci akce, pokud o to budete stát a zvolíte tuto možnost na webu. V Anglii bývají takto prověření dobrovolníci zařazováni mezi dobrovolné pomocníky v zahradách i během roku. Doporučujeme tuto možnost vyzkoušet, možná se objeví příznivci, kteří se do péči o zahradu zapojí dlouhodobě.

Akci bude opět organizovat Průvodce parkem, občanské sdružení za PR podpory Národního památkového ústavu v úzké spolupráci se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu a Svazem zakládání zeleně. Mezi partnery patří i Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity.

Záštitu převezme Česká komora architektů. Její členové se aktivně zapojí například besedami o současných tématech zahradní a krajinářské tvorby.

Těším se na Vaši spolupráci a mnoho krásných zážitků v parcích a zahradách v tomto roce

Za organizační tým 

Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.

eu_fond_logomendelu_logozahradnicka_fakulta_logopartnerske_site_logoLogo_SZKT_s_nazvem_web