Navigace: Domů

NovinkyVeletrh péče o zeleň GaLaBau 2018 se blíží!

Tisk

20.4.2018

V letošním roce se od 12. do 15. září 2018 opět koná v Norimberku veletrh GaLaBau, který se zaměřuje na péči a údržbu zeleně ve městech. Na veletrhu je prezentována kompletní nabídka pro plánování, výstavbu a péči o zahrady, parky a zeleň, včetně prostoru samostatně věnovanému dětským hřištím.

Rádi bychom vás informovali, že i vy se můžete aktivně zúčastnit jako vystavovatelé. I když se veletrh GaLaBau uskuteční až za pět měsíců, je v tuto chvíli již více než 90% výstavní plochy obsazeno. Z České republiky eviduje pořadatel zatím 13 přihlášek.

Najdou-li se ve vašich řadách zájemci, kteří by se veletrhu chtěli zúčastnit jako vystavovatelé, kontaktujte pro více informací zastoupení v ČR. Ministerstvo zemědělství podporuje účast firem z vybraných oborů na zahraničních veletrzích. Podobné informace k dotačnímu programu 9. H. naleznete zde:

http://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/proexportni-okenko/mezinarodni-veletrhy-a-vystavy/x9-h-podpora-ucasti-na-mezinarodnich/

Firma PROveletry zajistí pro všechny členy SZKT vstupenky na veletrh zdarma (v hodnotě 30 Euro/osobu). O vstupenky se můžete hlásit na emailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript – do předmětu uveďte heslo „VSTUPENKA GALABAU – SZKT“.

Ve zkratce k veletrhu GaLaBau:

  • má kontraktační charakter, koná se v sudých letech na výstavišti v Norimberku
  • jako jediný zahrnuje kompletní spektrum služeb plánování, výstavby a údržby zelených ploch
  • cílovou skupinou na straně návštěvníků jsou firmy zabývající se touto činností, zahradní architekti, zástupci měst a obcí, atd.
  • vystavovatelé přichází z oborů: stroje na údržbu zelených ploch, stavební stroje, stavební materiály, rostliny, sportovní, dětská a golfová hřiště
  • pravidelně se zde prezentuje přes 1320 vystavovatelů, akci navštíví přes 64000 návštěvníků.

V případě dotazů týkající se veletrhu, kontaktujte zastoupení v ČR, společnost PROveletrhy, paní Naďu Lichte, tel.: 775 663 548, 775 663 700, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


 

HLASUJTE pro nejlepší proměnu roku 2017

Tisk

16.4.2018

Na webových stránkách http://www.cestamipromen.cz/hlasovani můžete hlasovat o nejzdařilejší proměnu historických i novodobých objektů různého charakteru - od zahrady po nádraží, od zastávky po kostel.

V rámci 9. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn bylo na Vyšehradě dne 20. května 2017 vystaveno na panelech 97 proměn, které pak putovaly po celé zemi. Proměny přinášejí svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ-Souznění, z.s.

Nemáte-li svého favorita, o Váš hlas uctivě prosí paní Dagmar Fetterová (čestná členka SZKT), která propaguje zejm. jihomoravské proměny, tentokráte kostel Navštívení Panny Marie v Lomnici u Tišnova. Postup hlasování: na www.cestamipromen.cz/hlasovani  ťuknete do malého puntíku pod obrázky kostela č. 60 a potvrdíte pak do rámečku Hlasovat na konci všech 97 obrázků-proměn. Hlasovat lze i z chytrých mobilů už jen do 30. dubna 2018.  Prosím, podpořte tuto jedinečnou památkou v kouzelném městysi Lomnice u Tišnova! Tamní oranžerie získala i díky Vám loni druhé místo!

Děkujeme za Vaši podporu – SZKT a Dagmar Fetterová


 

NÁHRADNÍ VALNÁ HROMADA SZKT, z.s. 9.1.2018, 16:00 hodin

Tisk

5.12.2017

Vážené členky a členové,

správní rada jako statutární orgán svolává náhradní valnou hromadu Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. v termínu 9. ledna 2018, v 16:00 hodin na adrese: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31 (v průchodu), Praha 1 - aula v přízemí (POZVÁNKA)

Na rozdíl od předchozích let členské schůze spolků letos již plně podléhají příslušným ustanovením nového Občanského zákoníku (konkrétně se jedná o § 248 až 257). Jelikož na řádné valné hromadě SZKT, z.s. dne 30.11.2017 v Luhačovicích nebylo přítomno dostatečný počet členů, aby byla valná hromada usnášeníschopná, správní rada tímto svolává náhradní valnou hromadu. Na náhradním zasedání může členská schůze jednat jen o záležitostech zařazených na pořad předchozího zasedání. Proto znovu zveřejňujeme  návrh úprav stanov , které budou na náhradní valné hromadě projednány. Usnesení může náhradní valná hromada přijmout za účasti libovolného počtu členů.

Věnujte, prosím, stanovám pozornost a neváhejte nám prostřednictvím kanceláře včas sdělit své názory či připomínky. SZKT je skrze jednání valné hromady řízeno jako demokratická společnost a vaší účastí ovlivňujete chod společnosti a  volbami  rozhodujete o vašich zástupcích ve správní radě. Letošní rok končí mandát dvěma členům správní rady a proto vás s radostí přivítáme nejen na náhradní valné hromadě, ale uvítáme i doporučení na kolegy, které bychom pro funkci člena správní rady SZKT měli oslovit. Své doporučení zasílejte přímo na kancelář SZKT. 

Správní rada Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s.


 

EAC Newsletter 1/2017

Tisk

10.11.2017 | European Arboricultural Council (EAC) organizace zaštitující certifikaci European Tree Worker a European Tree Technician, zveřejnil svůj letošní Newsletter s přílohou o  činnosti českého chapteru v roce 2016.

 

Výsledky letošního ročníku soutěže PARK ROKU

Tisk
9.10.2017 | Jako partneři SZÚZ v soutěži Park roku 2017 s radostí uvádíme výsledky letošního ročníku. V porotě soutěže zastupovala SZKT, z.s. paní Ing. Jitka Trevisan.

Vítězem soutěže Park roku 2017 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích. Druhý místem porota ocenila revitalizaci zahrady piaristického kláštera v Příboře. Třetí místo obdržel park Balabenka v Praze 9. Cenu veřejnosti získal díky výsledkům on-line hlasování City Park v Benátkách nad Jizerou. Celý článek zde.

 
Strana 1 z 13