Navigace: Domů

NovinkyNÁHRADNÍ VALNÁ HROMADA SZKT, z.s. 9.1.2018, 16:00 hodin

Tisk

5.12.2017

Vážené členky a členové,

správní rada jako statutární orgán svolává náhradní valnou hromadu Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. v termínu 9. ledna 2018, v 16:00 hodin na adrese: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 833/31 (v průchodu), Praha 1 - aula v přízemí (POZVÁNKA)

Na rozdíl od předchozích let členské schůze spolků letos již plně podléhají příslušným ustanovením nového Občanského zákoníku (konkrétně se jedná o § 248 až 257). Jelikož na řádné valné hromadě SZKT, z.s. dne 30.11.2017 v Luhačovicích nebylo přítomno dostatečný počet členů, aby byla valná hromada usnášeníschopná, správní rada tímto svolává náhradní valnou hromadu. Na náhradním zasedání může členská schůze jednat jen o záležitostech zařazených na pořad předchozího zasedání. Proto znovu zveřejňujeme  návrh úprav stanov , které budou na náhradní valné hromadě projednány. Usnesení může náhradní valná hromada přijmout za účasti libovolného počtu členů.

Věnujte, prosím, stanovám pozornost a neváhejte nám prostřednictvím kanceláře včas sdělit své názory či připomínky. SZKT je skrze jednání valné hromady řízeno jako demokratická společnost a vaší účastí ovlivňujete chod společnosti a  volbami  rozhodujete o vašich zástupcích ve správní radě. Letošní rok končí mandát dvěma členům správní rady a proto vás s radostí přivítáme nejen na náhradní valné hromadě, ale uvítáme i doporučení na kolegy, které bychom pro funkci člena správní rady SZKT měli oslovit. Své doporučení zasílejte přímo na kancelář SZKT. 

Správní rada Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s.


 

EAC Newsletter 1/2017

Tisk

10.11.2017 | European Arboricultural Council (EAC) organizace zaštitující certifikaci European Tree Worker a European Tree Technician, zveřejnil svůj letošní Newsletter s přílohou o  činnosti českého chapteru v roce 2016.

 

Výsledky letošního ročníku soutěže PARK ROKU

Tisk
9.10.2017 | Jako partneři SZÚZ v soutěži Park roku 2017 s radostí uvádíme výsledky letošního ročníku. V porotě soutěže zastupovala SZKT, z.s. paní Ing. Jitka Trevisan.

Vítězem soutěže Park roku 2017 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích. Druhý místem porota ocenila revitalizaci zahrady piaristického kláštera v Příboře. Třetí místo obdržel park Balabenka v Praze 9. Cenu veřejnosti získal díky výsledkům on-line hlasování City Park v Benátkách nad Jizerou. Celý článek zde.

 

Známe výsledky soutěže Zelená stuha ČR 2017

Tisk

26.9.2017 | Dne 25. září 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení Zelené stuhy ČR 2017, která je součástí soutěže Venice roku. SZKT, z.s. je jedním ze spoluvyhlašovatelů soutěže a přímo zajišťuje odborně a organizačně část Zelená stuha ČR. Garantem ocenění Zelená stuha ČR je Ministerstvo životního prostředí. V prostorách Senátu Parlamentu ČR si převzali ocenění zástupci všech vítězných obcí v jednotlivých krajích a byli vyhlášeny i první tři nejlepší. 1. místo letos získala obec Poříčí u Litomyšle z Pardubického kraje, jehož starosta František Bartoš získal na další rozvoj obce krom jiného dotaci Ministerstva životního prostředí v hodnotě 700 000 Kč. 2. místo patří městysu Drásov z Jihomoravského kraje a 3. místo obsadila obec Libina z Olomouckého kraje. Všem gratulujeme! Fotografie z ceremoniálu si můžete prohlédnout zde.

 

Výsledky letošního ročníku soutěže Entente Florale Europe již známe!

Tisk

15.9.2017 | Dne 15. září 2017 proběhl závěrečný ceremoniál s předáním cen v soutěži Entente Florale Europe 2017 jehož garantem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Zlatou medaili získalo město Brno a stříbrné ocenění si odvezla obec Kostelní Lhota! Oběma sídlům velice gratulujeme k jejich úspěchu! Video z ceremoniálu ze slovinského Podčetrtku můžete shlédnout zde.

 
Strana 1 z 13