Navigace: Domů

NovinkyVýsledky letošního ročníku soutěže PARK ROKU

Tisk
Jako partneři SZÚZ v soutěži Park roku 2017 s radostí uvádíme výsledky letošního ročníku. V porotě soutěže zastupovala SZKT, z.s. paní Ing. Jitka Trevisan.

Vítězem soutěže Park roku 2017 se na základě rozhodnutí odborné poroty stala obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích. Druhý místem porota ocenila revitalizaci zahrady piaristického kláštera v Příboře. Třetí místo obdržel park Balabenka v Praze 9. Cenu veřejnosti získal díky výsledkům on-line hlasování City Park v Benátkách nad Jizerou. Celý článek zde.

 

Známe výsledky soutěže Zelená stuha ČR 2017

Tisk

Dne 25. září 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení Zelené stuhy ČR 2017, která je součástí soutěže Venice roku. SZKT, z.s. je jedním ze spoluvyhlašovatelů soutěže a přímo zajišťuje odborně a organizačně část Zelená stuha ČR. Garantem ocenění Zelená stuha ČR je Ministerstvo životního prostředí. V prostorách Senátu Parlamentu ČR si převzali ocenění zástupci všech vítězných obcí v jednotlivých krajích a byli vyhlášeny i první tři nejlepší. 1. místo letos získala obec Poříčí u Litomyšle z Pardubického kraje, jehož starosta František Bartoš získal na další rozvoj obce krom jiného dotaci Ministerstva životního prostředí v hodnotě 700 000 Kč. 2. místo patří městysu Drásov z Jihomoravského kraje a 3. místo obsadila obec Libina z Olomouckého kraje. Všem gratulujeme! Fotografie z ceremoniálu si můžete prohlédnout zde.

 

Výsledky letošního ročníku soutěže Entente Florale Europe již známe!

Tisk

Dne 15. září 217 proběhl závěrečný ceremoniál s předáním cen v soutěži Entente Florale Europe 2017 jehož garantem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Zlatou medaili získalo město Brno a stříbrné ocenění si odvezla obec Kostelní Lhota! Oběma sídlům velice gratulujeme k jejich úspěchu! Video z ceremoniálu ze slovinského Podčetrtku můžete shlédnout zde.

 

Pravidla a informace k soutěži s vílou Deniskou

Tisk

SZKT, z.s společně s vílou Deniskou vyhlašují soutěž pro děti

Namaluj strom a společně s ním skřítka, který ve stromě bydlí. Vymysli a s pomocí maminky, tatínka nebo sám/sama napiš, jak se skřítek jmenuje.

Inspiraci můžeš najít u kamarádů víly Denisky na www.stromovani.cz

Obrázek může být namalovaný, nakreslený, vytvořený jakoukoli technikou, ovšem tak, aby jej bylo možné zalaminovat a vystavit. Obrázek by neměl mít větší formát než A4 (210 x 297 mm) a musí mít podobu rukodělného díla, ne počítačové grafiky. Oceněno bude nejen výtvarné zpracování, ale také originální nápad a kreativita.

Celý článek...
 

Zástupci mezinárodní soutěže Entente Florale Europe zasedali v Praze

Tisk
Kosteln_Lhota_east_part_2_200

Kostelní Lhota, Foto: Pavel Hrdlička
Wikimedia Commons | Creative Commons BY-SA

17.3.2017 | Ve dnech 17.-19.2. se, tentokrát v Praze, odehrálo každoroční jarní setkání zástupců všech zemí účastnících se soutěže Entente Florale Europe. Letos se tedy jednalo asi o 20 zástupců 9 evropských zemí: Belgie, Česká republika, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rakousko a Slovinsko. Českou republiku, potažmo organizaci SZKT, která soutěž u nás zaštiťuje, zastupovali Inka Truxová a Jaroslav Brzák. (Více o jednotlivých soutěžních obcích naleznete na stránkách http://www.entente-florale.eu.) Česká republika pro tento ročník vysílá do soutěže město Brno a obec Kostelní Lhotu (okres Nymburk), která vyhrála nominační soutěž Zelenou stuhu ČR v rámci Vesnice roku. Obě sídla se již v tuto chvíli na příjezd evropské komise pilně připravují.

Celý článek...
 
Strana 1 z 13