Navigace: Domů Bulletin Novinky

NovinkyPravidla a informace k soutěži s vílou Deniskou

Tisk

SZKT, z.s společně s vílou Deniskou vyhlašují soutěž pro děti

Namaluj strom a společně s ním skřítka, který ve stromě bydlí. Vymysli a s pomocí maminky, tatínka nebo sám/sama napiš, jak se skřítek jmenuje.

Inspiraci můžeš najít u kamarádů víly Denisky na www.stromovani.cz

Obrázek může být namalovaný, nakreslený, vytvořený jakoukoli technikou, ovšem tak, aby jej bylo možné zalaminovat a vystavit. Obrázek by neměl mít větší formát než A4 (210 x 297 mm) a musí mít podobu rukodělného díla, ne počítačové grafiky. Oceněno bude nejen výtvarné zpracování, ale také originální nápad a kreativita.

Celý článek...
 

Zástupci mezinárodní soutěže Entente Florale Europe zasedali v Praze

Tisk
Kosteln_Lhota_east_part_2_200

Kostelní Lhota, Foto: Pavel Hrdlička
Wikimedia Commons | Creative Commons BY-SA

17.3.2017 | Ve dnech 17.-19.2. se, tentokrát v Praze, odehrálo každoroční jarní setkání zástupců všech zemí účastnících se soutěže Entente Florale Europe. Letos se tedy jednalo asi o 20 zástupců 9 evropských zemí: Belgie, Česká republika, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rakousko a Slovinsko. Českou republiku, potažmo organizaci SZKT, která soutěž u nás zaštiťuje, zastupovali Inka Truxová a Jaroslav Brzák. (Více o jednotlivých soutěžních obcích naleznete na stránkách http://www.entente-florale.eu.) Česká republika pro tento ročník vysílá do soutěže město Brno a obec Kostelní Lhotu (okres Nymburk), která vyhrála nominační soutěž Zelenou stuhu ČR v rámci Vesnice roku. Obě sídla se již v tuto chvíli na příjezd evropské komise pilně připravují.

Celý článek...
 

EAC vydala newsletter za rok 2016

Tisk

logo_eac_mensi17.3.2017 | European Arboriculture Council (EAC) vydala svůj každoroční newsletter. Stáhnout si ho můžete na jejich stránkách zde.: http://www.eac-arboriculture.com/eac-newsletter-2016-final.pdfx?forced=false

EAC je organizace se sídlem v Německu, která pořádá evropskou certifikaci ETW (European Tree Walker). Certifikaci v České republice organizuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu již od roku 2001.

 

Jednání správní rady 28.2.2017

Tisk

SZKT-logo-na-stred-20017.3.2017 | Dne 28.2.2017 se sešla správní rada k letos druhému společnému jednání tentokrát ve složení: Správní rada: Přemysl Krejčiřík, Ladislav Kejha, Petr Förchtgott, Jana Pyšková, Petr Vykrut  Omluveni členové správní rady: Jana Caldrová, Stanislav Flek, Rada SPoD-ISA: Ladislav Kejha, Jiří Skotnica, Rada ČAKA: Jana Pyšková, Revizní komise  Aleš Kurz, Hana Pollertová, Redakční rada: Petr Vykrut, Petr Förchtgott, Kancelář:  Karolína Lhotská, Světlana Vávrová, Lucie Pančíková, Host:  Jaroslav Brzák

Konference Strom pro život - život pro strom 2017 (21.-22.8.2017) Praha Na programu spolupracuje Jiří Rozsypálek a Luděk Praus, oba z MZLU v Brně. Program má skoro již finální podobu, těšte se, během měsíce ho zveřejníme.

Celý článek...
 

Úprava pravidel pro získání recertifikace ETW v platnosti od roku 2017

Tisk

logo_eac_mensi16.2. 2017 | Německá organizace European Arboricultural Council (EAC), která certifikaci ETW zaštiťuje, určila nové pravidlo o průběžném vzdělávání certifikovaných s platností od roku 2017.

Valná hromada EAC (zástupci 17 evropských zemí, které pořádají certifikaci ETW a jsou členy EAC) v roce 2016 rozhodla, že novým požadavkem pro recertifikaci ETW bude prokázání účasti na seminářích, workshopech nebo kurzech (s tématy, které souvisejí s profesí arboristy - stromolezce) o celkové délce trvání 30 hodin během tří let. Ne tedy pouze "3 semináře" jako dosud. 

Celý článek...
 
Strana 1 z 12