Navigace: Domů Profesní růst Certifikace ETW

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu

uvod

Tisk

Výběr z kalendáře akcí

titulka_pozemkovky_2020POZEMKOVÉ ÚPRAVY A KRAJINNÉ PLÁNOVÁNÍ
21.1.2020, PRAHA
Pozemkové úpravy jsou jedním nejúčinnějších nástrojů krajinného plánování, jsou obrovským přínosem nejen pro majitelé pozemků, ale i pro obce. Jejich prostřednictvím dochází k vyřešení často složitých vlastnických vztahů, které brání racionálnímu hospodaření vlastníků půdy, ale i realizaci veřejně prospěšných opatření či staveb, mezi které patří polní a lesní cesty, protipovodňová a protierozní opatření nebo výsadba zeleně.

Cílem semináře je účastníky podrobně seznámit s procesem zpracování pozemkových úprav, a to jak z pohledu úředníka, tak z pohledu projektanta. Chybět nebudou ani zkušenosti starostů a starostek, které si pozemkovými úpravami již prošli. Představíme Vám příklady spolupráce krajinářských architektů a projektantů pozemkových úprav.
Seminář je určen zejména pro zástupce obcí a místních samospráv, ale i další odbornou i laickou veřejnost se zájmem o téma pozemkových úprav.

Nebezp_rostliny_orez_2
28.1. 2020, PRAHA
Ing. Samuel Burian 
Čím mohou být rostliny nebezpečné - toxicita, alergeny, jiná rizika. Jedovaté rostliny - co je to jed, hlavní skupiny toxinů, přehled jedovatých rostlin. Jedovaté není totéž jako nebezpečné - hodnocení rizika. Galerie nebezpečných druhů. Sázet, či nesázet? Co dělat při otravách a alergiích - první pomoc, důležité kontakty.

4.2. 2020, PRAHA
Ing. Marek Hamata, Petr Vykrut | Náplní semináře je zdůraznit užitečnost a potřebnost položkových rozpočtů oproti kumulovaným položkám uváděných v rozpočtech zahradnických a krajinářských projektů. Dále upozornění na existenci agregovaných položek rozpočtů zahradnických a krajinářských prací v rámci dotačních programů AOPK. Další novinkou tohoto semináře je nabídka možného položkového rozpočtování zahradnických a krajinářských prací tak, aby byly pro zadavatele zakázek srozumitelnější a snazší k následné (zpětné) kontrole.  Námi nabízená struktura položkových rozpočtů by měla usnadnit i práci rozpočtářům v zahradnických firmách, které zakázky naceňují a soutěží o ně.

Výběr z novinek


darkovy_poukaz__velky2_VANOCEChcete obdarovat své blízké nebo kolegy? Nadělte jim praktický dárek ve formě předplatného našeho odborného časopisu Zahrada-Park-Krajina pro příští rok! Předplatné můžete objednat na tomto odkazu: 

https://forms.gle/nNuZzajw3xDh928F8


Veletrh GaLaBau 2020

Převážné většině z Vás je veletrh  GaLaBau znám z pozice návštěvníka. Zvažujete-li však vaši aktivní účast na tomto mezinárodním veletrhu jako vystavovatelé, tak můžete začít s přípravami.
Pořadatel veletrhu GaLaBau, který se uskuteční 16. - 19. září 2020 v Norimberku, zahájil přípravy dalšího ročníku. Veletrh GaLaBau si po dobu své 23 leté existence získal významné postavení v „zelené branži“. Pravidelně zde vystavuje kolem 1300 firem z celého světa. Na minulý ročník přijelo do Norimberku přes 72.000 návštěvníků, aby se informovali trendech v oblasti plánování, výstavby a údržby zeleně.
GaLaBau ve zkratce:
  • má kontraktační charakter, je neprodejní, koná se v sudých letech vždy v polovině září na výstavišti v Norimberku,
  • zahrnuje kompletní spektrum služeb plánování, výstavby a údržby zelených ploch,
  • cílovou skupinou na straně návštěvníků jsou firmy zabývající touto činností, zahradní architekti, zástupci měst a obcí, atd.,
  • vystavovatelé přichází z oborů: stroje na údržbu zelených ploch, stavební stroje, stavební materiály, rostliny, sportovní, dětská a golfová hřiště,
  • v roce 2018 vystavovalo 1.300 firem a veletrh navštívilo během čtyř dnů 72.000 odborníků.
Máte-li zájem na veletrhu aktivně vystavovat, zajímáte-li se o podrobnosti k účasti, o cenovou kalkulaci a další detailní informace, neváhejte kontaktovat výhradní zastoupení veletrhu v ČR, společnost PROveletrhy s.r.o., Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Otevřený dopis ministru životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi - nesouhlas s plánovanou změnou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny (invazní novela) 

Vážený pane ministře,

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s. (SZKT), jako největší profesní organizace v ČR, sdružující odborníky z řad krajinářských architektů, projektantů zahradních úprav, arboristů, zahradníků, správců zeleně, úředníků státní správy a samosprávy, se na Vás obrací ve věci plánovaného projednání tzv. invazní novely zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, která implementuje právní předpisy Evropské unie, týkající se problematiky invazních nepůvodních druhů živočichů a rostlin.

.....  celé znění ......


BYL VYDÁN NOVÝ ARBORISTICKÝ STANDARD AOPK ČR - SPPK A 02 009 Speciální zásahy na stromech


Uspořádáme seminář na klíč nejen pro stavební firmy, projekční firmy, správce zeleně.... Neváhejte nás kontaktovat pro podrobnosti:

 Ochrana dřevin při stavebních činnostech - nabídka semináře na klíč pro stavební firmy