Navigace: Domů Projekty a soutěže Entente Florale Europe ČESKÁ SÍDLA V PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI ZÍSKALA STŘÍBRO A BRONZ

ČESKÁ SÍDLA V PRESTIŽNÍ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI ZÍSKALA STŘÍBRO A BRONZ

Tisk

100x100xlogo_efe_kvtky-maleV pátek 14.září byl v holandském městě Venlo slavnostním ceremoniálem vyhodnocen letošní ročník významné evropské soutěže Entente Florale Europe – Evropská kvetoucí sídla. Za Českou republiku soutěžilo město Uherské Hradiště a obec Drmoul. Český zástupce za města získal stříbrné ocenění a český zástupce vesnic obdržel bronz. Letošního ročníku se účastnilo 9 vesnic a 11 měst z jedenácti členských zemí EU.

Mezinárodní soutěž Entente Florale Europe, ve volném překladu Evropská kvetoucí sídla, vyhlašuje nevládní nezisková organizace Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage (AEFP) se sídlem v Bruselu. Projekt iniciovaly už roku 1975 dvě květinové velmoci - Francie a Velká Británie. Hlavní důraz byl od začátku kladen na květinovou výzdobu měst a obcí, i pořádek a čistotu v sídlech. Postupem času se zaměření soutěže rozšiřovalo o důraz na příznivé životní prostředí sídel, tvorbu a rozvoj funkční sídelní zeleně, ale také na udržitelný společenský, kulturní a ekonomický život. Do soutěže je v současnosti zapojeno 12 evropských zemí, z nichž každá vysílá po jednom ze svých zástupců za obec a město. Česká republika se soutěže účastní od roku 2002 za organizačního zajištění prostřednictvím občanského sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou Venlo_2012_webtvorbu (SZKT) a díky podpoře Ministerstva životního prostředí, Ministerstva pro místní rozvoj a Spolku pro obnovu venkova. Záštitu nad letošním ročníkem soutěže v ČR poskyto Hlavní město Praha. Finančně organizaci letošního ročníku podpořily dva kraje – Zlínský a Karlovarský.

V soutěži zapojená sídla prezentují jak bohatost našeho kulturního dědictví v České republice, tak i rozmanitost a množství vykonané práce v oblasti péče o životní prostředí.  Právě popularizací soutěže bychom rádi přispěli k uplatňování kvalitních architektonických projektů,ke zvýšené spolupráci vedení obcí a obyvatel, a k jejich zapojení do zkrášlování našich sídel, ale také k vědomí spoluodpovědnosti za péči o ně.

Fotografická galerie ze slavnostního ceremoniálu 14.9.2012 - Venlo, Holandsko zde:

Fotografická galerie - obec Drmoul zde:

Forografická galerie - město Uherské Hradiště zde: