Navigace: Domů Projekty a soutěže Entente Florale Europe VÝSTAVA "ENTENTE FLORALE EUROPE- 10 LET EVROPSKÝCH KVETOUCÍCH SÍDEL V ČR" STARTUJE V KLEMENTINU!

VÝSTAVA "ENTENTE FLORALE EUROPE- 10 LET EVROPSKÝCH KVETOUCÍCH SÍDEL V ČR" STARTUJE V KLEMENTINU!

Tisk

10efe_obecne_poutac_A1_s_prelepkou_nahledSrdečně vás zveme na výstavu, prezentující 10 let účasti českých sídel (vesnic a měst) v prestižní evropské soutěži Entente Florale Europe - Evropská kvetoucí sídla. Výstava zahajuje slavnostní vernisáží ve středu 5. září v Praze v prostorách Výstavní chodby v přízemí a na Révovém nádvoří Národní knihovny (NK) ČR. Panelová expozice zobrazující snímky z 10 vesnic a 10 měst oceněných v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe, ale i dvou sídel, která usilují o přízeň v letošním klání, se v Klementinu zdrží až do 12. října 2012. Poté se přesune do Uherského Hradiště.

 

„Jsme rádi, že můžeme v Klementinu jako první prezentovat výstavu, která by měla inspirovat k větší vnímavosti a ohleduplnosti vůči okolí, ve kterém žijeme, a doufám, že vzbudí zasloužený zájem nejen u uživatelů knihovny, ale i širší veřejnosti,“ řekla Zuzana Hochmalová, vedoucí Oddělení výstav NK ČR. Nádheru flóry v souladu s architekturou a urbanismem bude možné obdivovat na 11 exteriérových dvoustranných panelech s fotografiemi (1 panel za každý rok, jedna strana za sídlo v daném roce), které budou k vidění na Révovém nádvoří Klementina. Ve Výstavní chodbě bude prezentace zastoupena cca 12 panely s fotografiemi i dalšími exponáty ve  vitrínách. „Výstava je určena širokému spektru návštěvníků – laikům i odborníkům, úředníkům i veřejnosti. Naším cílem je zvýšit povědomí o této zajímavé soutěži a současně tak předat motivaci a inspiraci k pozitivním změnám našich měst a vesnic. Ohlédnutí za posledními deseti lety názorně dokumentuje jak bohatost našeho kulturního dědictví v České republice, tak i rozmanitost a množství vykonané práce v oblasti péče o životní prostředí.  Právě popularizací soutěže bychom rádi přispěli k uplatňování kvalitních architektonických projektů, k zapojení co největšího počtu obyvatel do zkrášlování našich sídel, ale také k vědomí spoluodpovědnosti za péči o ně,“ uvedla ředitelka  občanského sdružení SZKT ing. Dana Štechová. Po hostování v Klementinu bude výstava celý rok putovat po českých a moravských městech (např. Uherské Hradiště, Semily, Havířov, Tábor, Plzeň, Děčín…) až do 31. října 2013, kdy bude ukončena v prostorách Senátu ČR.

Výstava je pořádána pod záštitou ministryně kultury ČR Aleny Hanákové, Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, Spolku pro obnovu venkova a Svazu měst a obcí.

Výstavu bude možné navštívit 5. 9. - 12. 10 2012 na Výstavní chodbě a Révovém nádvoří v přízemí Národní knihovny ČR každý den od 9.00 do 19.00 s výjimkou neděle. Vstupné pro uživatele a držitele průkazu Národní knihovny ČR je zdarma, pro ostatní návštěvníky 5 Kč.

Tisková zpráva zde:

Fotografická galerie z vernisáže zde: