Navigace: Domů Projekty a soutěže Entente Florale Europe ZAČALA PŘÍPRAVA LETOS SOUTĚŽÍCÍCH SÍDEL

ZAČALA PŘÍPRAVA LETOS SOUTĚŽÍCÍCH SÍDEL

Tisk

DBrezany_webDne 14.ledna se zástupci SZKT sešli s představiteli obce Dolní Břežany, která Českou republiku reprezentuje v roce 2013 v prestižním mezinárodním projektu Entente Florale Europe - Evropská kvetoucí sídla.

Podrobnější informace o soutěži včetně hodnotících kritérií a pásem hodncení sídel naleznete zde.

Pořadatel soutěže, bruselská organizace „Association Européenne pour le Fleurissement et le Paysage" (AEFP), bude mít první pracovní jednání 8.-10.2.2013 v maďarském měste Budapešti a na tomto jednání  již letos soutěžící sídla budou krátce prezentována. Současně se již pomalu začínají pečlivě připravovat na letní návštěvu mezinárodní hodnotící komise, předpokládáme v období od poloviny července do začátku srpna. Přesný termín pobytu komise v České republice bude znám právě po únorovém jednání v Budapešti.

Ing.Truxová, jury chair - předsedkyně mezinárodní poroty (hodnotitelské komise) a specialista NPÚ, spolu s ředitelkou SZKT ing.Štechovou blíže seznámily starostu obce ing.Michalika a paní Langovou s potřebnými kroky, které jsou nutné učinit pro prezentaci sídla nejen v listinné podobě k prostudování komisařům, ale také upozornily na to, že je velice důležité vytipovat vhodnou trasu při prohlídce obce a zpracovat prezentaci sídla při letním hodnocení. Schůzka byla první z mnoha - naši odborníci se velice ochotně zasazují o perfektní přípravu sídla a kvalitní reprezentaci českých zástupců. A daří se nám, z dosavadních 22 umístění od roku 2002, jsme byli oceněni třikrát v bronzovém pásmu, jednou ve zlatém a osmnáctkráte v pásmu  stříbrném, což je opravdu velký úspěch ve srovnání se zeměmi západní Evropy.

Připomínáme, že obec Dolní Břežany se umístila v národní nominační soutěži Zelená stuha ČR v roce 2012 na prvním místě a tím získala možnost reprezentovat české vesnice v evropském srovnání.

Dolní Březany, v nichž žije přes 3 000 obyvatel, podle poroty úspěšně zvládly velký tlak na výstavbu nových domů díky blízkosti metropole. Ocenění dostaly za to, že si pohlídaly urbanistický rozvoj a zvelebily své zanedbané části. Porotci ocenili parky s dětskými hřišti, rybníčky nebo tůněmi.

Fotografická galerie z obce -zde