Navigace: Domů Kalendář akcí

Kalendář akcí pro rok 2018

Tisk


Kromě akcí jako jsou odborné konference, exkurze, soutěže aj., vytvořila SZKT systematický vzdělávací program jednodenních seminářů jehož základem jsou nyní dva pilíře "Profesní růst se SZKT" a "Zahradnická škola se SZKT". Kalendář je průběžně aktualizován, změny vyhrazeny.

26.4.

Brno

Výsadba stromů v urbanizovaném prostoru 

vysadba_kejha_100L. Kejha | Akreditovaný seminář se bude zabývat výsadbou stromů na trvalé stanoviště v širších souvislostech. Cílem každé výsadby je ujmutí vysazených stromů a zajištění perspektivního růstu a jejich dlouhodobé životnosti a provozní bezpečnosti na stanovišti. Zopakujeme si základní předpoklady jak ujmutí a dlouholeté perspektivy dosáhnout a jak nám v tom může pomoci standard výsadby stromů  (SPPK A02 001: 2013 - Výsadba stromů). 

V rámci semináře vysadíme i malý strom v areálu Otevřené zahrady!


Profesní růst se SZKT prihlaska

10.-11.5.

Mělník

Mark Bridge: Když nejde vše podle představ - hodnocení rizik, zvládnutí stresové situace, krizový plán a záchrana zraněného

Exkluzivní nabídka pro omezený počet účastníků ! POSLEDNÍ JEDNO VOLNÉ MÍSTO!

prise_en_charge_s_plancheTyto dva dny nabízejí (jako všechny přednášky Marka Bridge) holistický pohled na arboristické lezecké techniky a tentokrát se zaměřují na konkrétní možnosti, jak lze proaktivně zvýšit bezpečnost stromolezecké práce zejména tím, že je v týmu dopředu dobře zpracovaný krizový plán a postupy.
Posuňte se se svými znalostmi na špičku celosvětové arboristiky a doplňte své znalosti nuancemi, které znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Tento workshop není jen investice do vašeho vzdělávání ale i do vašeho života!

Cílem workshopu je představit řadu možností pro řešení problémů, které mohou během stromolezecké práce nastat. Znalost těchto východisek je lezci, v případě mimořádné události, pomůže koordinovaně aplikovat, což ve stresové situaci a pod časovým tlakem může snížit riziko a případné následky na minimum. Díky těmto vědomostem se rozšíří mentální schopnosti daného lezce a umožní mu tak být všestrannější, efektivnější, kompetentnější a hlavně se tak jeho práce stane bezpečnější.

Během workshopu budeme dále konkrétně hovořit přímo o analýze rizik, tvorbě krizového plánu a o krocích, které mohou být začleněny do struktury jednotlivých pracovních pozic v týmech.
Po celou dobu bude možné vstupovat s případnými dotazy.

Workshop bude překládán do českého jazyka.

Workshop pro stromolezce  prihlaska

17.5.

Rok s dendrologií I. - "Jaro - Dřeviny s převládajícím jarním efektem"

1-Chionanthus_virginicus

Ing. Josef Souček | Cyklus přednášek poskytne ucelenou informaci o dostupném sortimentu dřevin možnostech jejich poznávání a způsobech použití v návaznosti na jejich nároky. Přednášky probíhají vždy alespoň částečně v terénu, důraz je kladen zejména na praktickou stránku a přímý kontakt s rostlinami.

Výhodná sleva při zakoupení všech čtyř nebo alespoň tří částí tohoto cyklu najednou.

Cyklus Kapacita naplněna!

22.5.

Průhonice

Rhododendrony a azalky v Průhonicích

azalea-110141__340

Mgr. Michal Severa | Seminář je věnovaný rostlinám, jejichž pěstování a šlechtění je již historicky spjato s Průhonicemi. Seminář bude rozdělen do dvou částí. V teoretické části se budeme věnovat i současného trendu množení in vitro; představíme systematické členění a použití jednotlivých skupin tohoto rodu v zahradnické praxi dle jejich nároků a stručně seznámíme posluchače s chorobami a škůdci, se kterými se v těchto kulturách můžete setkat. Druhá část bude probíhat v areálu Dendrologické zahrady, kde budou mít účastníci semináře příležitost poznat krásu květů vybraných kulturních odrůd i botanických druhů vhodných pro pěstování v našich klimatických podmínkách.Kapacita semináře je omezena na 20 míst!

Profesní růst se SZKT prihlaska

24.5.

Mělník

Certifikace ETW

etw_kalendarZvyšte si svou profesní kvalifikaci. Certifikační zkouška probíhá jak prakticky v terénu, tak teoreticky v učebně. Zkouška není určena pro začátečníky, ale pro profesionály, kteří již v oboru pracují. Z praktických i teoretických dovedností Vás vyzkouší zkušení komisaři.

Zkouška prihlaska Termín pro přihlášení prodloužen do 5.5.2018!

31.5. - 3.6.

Kolín, Kmochův ostrov

18. Mistrovství České republiky ve stromolezení

climb_champ_czech

Závody Přihlášení a informace na www.mcrvestromolezeni.cz

8.6.

Praha

Exkurze - Müllerova vila, Rothmayerova vila, Břevnovský klášter

Exkurze připravuje se

9.-10. 6.

Celá ČR

Víkend otevřených zahrad

green_pantone_VOZ

Otevřené zahrady

11.6.

Praha

Rozpočtování při projektování a realizaci zahradních úprav                         

rozpoctovani

Ing. Marek Hamata, Petr Vykrut | Náplní semináře je zdůraznit užitečnost a potřebnost položkových rozpočtů oproti kumulovaným položkám uváděných v rozpočtech zahradnických a krajinářských projektů. Dále lektoři upozorní na existenci agregovaných položek rozpočtů zahradnických a krajinářských prací v rámci dotačních programů Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK).

Profesní růst se SZKT prihlaska

14.6.

Jihlava

Iniciační schůzka pracovní skupiny SPRÁVA ZELENĚ

Průhonice

Shromáždění členů sekce SPOD - ISA a workshopy

připravuje se

26.6.

Praha

Nebojte se autorizace

Profesní růst se SZKT připravuje se

28.6.

Praha

Provozně nebezpečné dřevokazné houby

11072014797-sIng. Jiří Rozsypálek | Fyziologie a biologie dřevních hub vyskytujících se ve městském prostředí, jejich identifikace a návrh opatření pro zabezpečení provozní bezpečnosti dřevin.

V první části budou představeny základní postupy a pomůcky pro provádění fytopatologického průzkumu v arboristické praxi; ve druhé části budou účastníci seznámeni se základy stresové ekologie dřevin a fyziologií a biologií dřevních hub. V poslední části budou jednotlivě probírány nejdůležitější druhy dřevních hub s významným vlivem na provozní bezpečnost a zdravotní stav stromů ve městském prostředí

Profesní růst se SZKT prihlaska

21.8.

Průhonice

Trvalky - letní a podzimní efekt 

ABR_2910_-_kopieIng. Adam Baroš | Druhá polovina srpna je v trvalkových záhonech zvláštní období, ve kterém se letní aspekt začíná měnit v podzimní. Díky bohatému sortimentu vysázenému na Dendrologické zahradě navštívíme jak stinná, polostinná tak zcela osluněná stanoviště a ukážeme si spektrum zajímavých rostlin, které jsou atraktivní právě v tomto období. Budeme se věnovat jak zakládání, údržbě, tak rozvoji a dlouhodobému vývoji v různém typu záhonů. Toto setkání by mělo fungovat také jako velká diskuze všech účastníků a témat, která Vás o trvalkách budou zajímat. 

Profesní růst se SZKT Kapacita naplněna!

24.8.

Rok s dendrologií II.- "Léto - Dřeviny s převládajícím letním efektem"          

2-Syringa_reticulata-200

Ing. Josef Souček | Cyklus přednášek poskytne ucelenou informaci o dostupném sortimentu dřevin možnostech jejich poznávání a způsobech použití v návaznosti na jejich nároky. Přednášky probíhají vždy alespoň částečně v terénu, důraz je kladen zejména na praktickou stránku a přímý kontakt s rostlinami. Maximální počet 20 účastníků zajistí individuální přístup. 
Výhodná sleva při zakoupení všech čtyř nebo alespoň tří částí tohoto cyklu najednou.

Cyklus Kapacita naplněna!

13.-14.9.

Brno

Strom pro život - život pro strom: Krátkověké dřeviny - problém nebo výzva?

konference připravuje se

25.9.

Rok s dendrologií III.- "Podzim - Rostliny s převládajícím podzimním efektem"

3-Quercus_alba-200

Ing. Josef Souček | Cyklus přednášek poskytne ucelenou informaci o dostupném sortimentu dřevin možnostech jejich poznávání a způsobech použití v návaznosti na jejich nároky. Přednášky probíhají vždy alespoň částečně v terénu, důraz je kladen zejména na praktickou stránku a přímý kontakt s rostlinami. Maximální počet 20 účastníků zajistí individuální přístup.

Výhodná sleva při zakoupení všech čtyř nebo alespoň tří částí tohoto cyklu najednou. 

Cyklus Kapacita naplněna!

Praha

Hodnocení stromů pro pokročilé - vitalita a zdravotní stav

Profesní růst se SZKT připravuje se

4.12.

Rok s dendrologií IV. "Zima - Jehličnany a dřeviny s převládajícím zimním efektem"

4-Ilex_meservae_Blue_Angel-200Ing. Josef Souček | Cyklus přednášek poskytne ucelenou informaci o dostupném sortimentu dřevin možnostech jejich poznávání a způsobech použití v návaznosti na jejich nároky. Přednášky probíhají vždy alespoň částečně v terénu, důraz je kladen zejména na praktickou stránku a přímý kontakt s rostlinami. Maximální počet 20 účastníků zajistí individuální přístup. 

Výhodná sleva při zakoupení všech čtyř nebo alespoň tří částí tohoto cyklu najednou.

Cyklus Kapacita naplněna!

Obchodní podmínky účasti na akcích SZKT.


Doplňkový kalendář některých akcí, které nezajišťuje SZKT

Datum Název Místo Pořadatel

V případě zájmu o akci se obraťte přímo na příslušného pořadatele. Následující akce nezajišťuje SZKT.

roční kurz

Komplexní péče o dřeviny 

Mělník

ČZA

19.4.

 Vzrostlá zeleň v urbánním prostoru

Třeboň

Město Třeboň

24.4.

Jarní slavnost cibulovin

Lovosice

Verver Export,

Floravil, s.r.o.

26.4.

Jarná slávnosť cibuľovín Trenčín Verver Export, Línia Trenčín, s.r.o., Mestský úrad v Trenčíne