Navigace: Domů Kalendář akcí

Kalendář akcí pro rok 2019

Tisk

Kromě akcí jako jsou odborné konference, exkurze, soutěže aj., vytvořila SZKT systematický vzdělávací program.
Kalendář je průběžně aktualizován, změny vyhrazeny.
DĚKUJEME, ŽE RESPEKTUJETE NAŠE OBCHODNÍ PODMÍNKY

13.6.

Praha

15.10.

Pozemkové úpravy

POZOR - ZMĚNA TERMÍNU NA ÚTERÝ 15.10. 2019

pozemkove_upravyNa workshopu, který navazuje na první seminář (29.5. 2019, Praha) z cyklu S krajinou jen dobře, bude detailně představen proces zpracování pozemkových úprav, a to jak z pohledu úředníka, tak z pohledu projektanta. Zazní příspěvky krajinářských architektů, které shrnou jejich zkušenosti a pohled na tento nástroj krajinného plánování. Následně proběhne diskuze, která bude hledat možnosti spolupráce projektantů pozemkových úprav a krajinářských architektů s cílem maximálního využití projektů pozemkových úprav pro zlepšení současného stavu krajiny.

Profesní růst se SZKT prihlaska
6.8. Brno

Detekce a management dřevin s habitaty netopýrů - Brno

netopyr-rezavy-14x_nycno

Ing. Michal Prouza | Kurz je zaměřen na objasnění skrytého způsobu života netopýrů ve vztahu ke stromům, s ním související průzkumy a řešení konkrétních situací ošetřování stromů s habitaty netopýrů. Kurz je rozdělen na teoretickou část s přednáškou v interiéru a na terénní praktickou pochůzku.

Profesní růst se SZKT prihlaska

8.8. Praha

Detekce a management dřevin s habitaty netopýrů - Praha

netopyr-rezavy-14x_nycno

Ing. Michal Prouza | Kurz je zaměřen na objasnění skrytého způsobu života netopýrů ve vztahu ke stromům, s ním související průzkumy a řešení konkrétních situací ošetřování stromů s habitaty netopýrů. Kurz je rozdělen na teoretickou část s přednáškou v interiéru a na terénní praktickou pochůzku.

Profesní růst se SZKT prihlaska

8.8.

Praha

Exkurze po dílech krajinářské architektury v Praze - II.

Butterfly_AFI_Karlin_TFfoto

V rámci jednodenních exkurzí uvidíme kvalitní veřejné prostory, okolí administrativních budov, velké parky, aleje, zelené střechy i fasády, zahrady mateřských škol. Dostaneme se na místa, která nejsou běžně přístupná, doprovodí nás architekti, zástupci úřadů a zastřešujících institucí i realizátoři. Čeká nás zrevitalizovaný areál původní továrny Waltrovka a současný Karlín s různorodou škálou veřejných prostranství, alejemi, psí loukou a také zelenými fasádami na objektu Butterfly. V podvečer bude závěr v oceňovaném domu na Národní třídě, nazvaného DRN, který je na centrum Prahy nezvykle přírodní.

V Praze je toho hodně k vidění, a časový program je nabitý - proto počítejte s rychlým tempem a velkým množstvím informací a inspirace. Program je vhodný pro zdatné chodce!

Exkurze prihlaska

20.8.

Praha

Zasedání správní rady SZKT

12.-13.9.

Tábor

18. arboristická konference Strom pro život - život pro strom: Ke kořenům

tree-3385957_1920Cílem letošní konference je poskytnout účastníkům alespoň částečně možnost pochopit svět stromů pod zemí. Hlavní tematické bloky konference budou zaměřeny na architekturu kořenového systému; stavbu kořene, vodní režim a látkovou výměnu; půdu jako ekosystém a prokořenitelný prostor v podmínkách městského prostředí. Součástí bude i studentský blok a blok aktualit. V rámci konference bude i prostor pro vzájemné sdílení zkušeností v otevřených diskusích k tématům Zálivka vzrostlých stromů a Risk management ve stromolezení. Nedílnou součástí budou i praktické workshopy, jako například Projekty ochrany dřevin při stavební činnosti, kde se účastníci na několika modelových situacích a ukázkách vypracovaných projektů naučí, jaké náležitosti by měl takový projekt mít, na co dát pozor a co neopomenout. 

Konference

prihlaska

18. - 20.9.

Krajina a krajinářská architektura v Čechách 2019

Třídenní exkurze po dílech krajinářské architektury.

kuks25

Připravujeme rozmanitý koktejl realizací krajinářské architektury z nedávné doby – zahradu MŠ v Lysé nad Labem, City Park v Benátkách nad Jizerou, Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi, zámecký park v Jičíně, Kuks, soukromou krajinnou zahradu v Rábech, parky v Pardubicích, klášterní zahradu v Chrudimi a celý den v Litomyšli. V Litomyšli si kromě prohlídky zámeckého parku, klášterních zahrad a úprav kolem říčky Loučná bude povídat i o Architektonickém manuálu, který je v českém prostředí poměrně unikátní. Večer pro nás ve školkách Litomyšl připraví táborák a představí nám svoji vizi dalšího rozvoje. Také navštívíme Přírodní rezervaci Milovice, kde se seznámíme s údržbou krajiny pomocí velkých kopytníků, ale i s netradiční podporou návratu ohrožených druhů rostlin a hmyzu pomocí vojenské techniky. Jednotlivými zastávkami na naší cestě nás provedou architekti, zástupci úřadů i realizátoři, kteří se s námi podělí o zkušenosti z projektu.

Připravuje se ...

9.-10.10.

Ostrava

Konference URBANSCAPES Ostrava 2019

Ji-Zerzo-pohled-z-STCIndustriální městská krajina: výzvy a budoucnost

Ojedinělá konference s mezinárodním obsazením: Výzvy spojené s přetvářením průmyslových měst: Jak vypadá průmyslové město budoucnosti, ve kterém se dá dobře žít? Jaké hnací síly je třeba využít pro změny průmyslové městské krajiny? Jaké jsou benefity krajinářských řešení s integrovaným a holistickým přístupem k městské krajině?

Zapojte se i vy do programu svým příspěvkem! Podrobnosti v cirkuláři -  zde.

Konference

EARLY BIRD zvýhodněná cena do 10.8. !

prihlaska

17.10. Mělník

Certifikace ETW - podzimní termín

certifikace Připravuje se

27.-29.11.

Luhačovice

24. Dny zahradní a krajinářské tvorby

Konference Program se připravuje


Doplňkový kalendář některých akcí, které nezajišťuje SZKT

Datum Název Místo Pořadatel

V případě zájmu o akci se obraťte přímo na příslušného pořadatele. Následující akce nezajišťuje SZKT.

roční kurz

Komplexní péče o dřeviny 

Mělník

ČZA

únor - listopad 2019

 Ovocný strom v krajině

Kurz celoživotního vzdělávání

Brno

Zahradnická fakulta MENDELU