Soutěž v oblasti ekologického zahradničení

Tisk
DSC04881-foto_Petra_Loffelmannov-3002.2.2017 | Sekce SZKT Česká asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA) vás vyzývá k přihlášení vašich projektů do mezinárodní soutěže, na které se podílí partnerská organizace IFLA Europe.

Nejzajímavější projekty v oblasti ekologického zahradničeníz celé Evropy ocení Evropská cena pro ekologické zahradnictví 2017.

Hledají se již zrealizované projekty, které splňují kritéria udržitelnosti, jsou inovativní, mohou svým charakterem jít příkladem a jsou navrženy stylem blízkým přírodě. Stranou by neměly zůstat ani sociální a ekonomické aspekty projektů. Cenu mohou získat zahradníci, majitelé zahrad, zahradní a krajinářští architekti, obce – týmy i jednotlivci, vzdělávací instituce a asociace po celé Evropě.

Termín odeslání přihlášek: 15. května 2017

Kategorie:

Vyhlášení nominací: 13. července 2017 v Berlíně na výstavě IGA
Udělení cen: 2. září 2017 v rámci symposia odborníků

Třicet nominovaných projektů bude na veletrhu vystaveno. Celoevropskou soutěž zakončí 3. září exkurze. Vítěz každé kategorie bude oceněn známou plaketou “Natur im Garten“ a obdrží peněžní cenu v hodnotě € 500.

Soutěžní klání zastřešují následující organizace: kampaň “Natur im Garten“ reprezentovaná Spolkovou zemí Dolní Rakousko, asociací “Natur im Garten a také Evropskou zahradní asociací (Natur im Garten International).

http://iflaeurope.eu/european-award-for-ecological-gardening-submissions-until-15-may/

Další informace (podmínky a přesná adresa pro přihlášení děl atd.) budou rozeslány v dalším newsletteru a emailem, sledujte také facebookovou stránku ČAKA.

Anita Blahušová