Zahradní turistika na Česko-rakouském pomezí

Tisk

1.8.2014 | Projekt Zahradní turistika prezentuje široké veřejnosti zahrady a parky srozumitelným způsobem. Pro návštěvníky jsou připraveny základní informace o zahradách, parcích a veřejných prostorech ve městech. Ve vybraných objektech je dostupný tištěný a elektronický průvodce. V zámeckém parku v Lednici a Buchlovicích je připraven vyškolený průvodce parkem. V ukázkových přírodních zahradách je možné si prohlídku objednat. Představujeme zahrady s jejich příběhy a tajemstvími. Běžný návštěvník prochází zahradou, ale netuší co se skrývá v zeleni. Jsou to málem zapomenuté příběhy lidí, staveb, ale i jednotlivých stromů i květin.

V Dolním Rakousku existuje síť zahrad, kde si člověk může prohlídku objednat. Ve společném projektu s Die Gaerten Tulln, jsme připravili mapu, www stránky a aplikaci do chytrých telefonů.

Pokud projdete zahradu s průvodcem, vysvětlí Vám historii vzniku parku, ukáže taje kompozice a práce zahradních mistrů s jednotlivými rostlinami tak, aby byla procházka parkem rafinovanější a zajímavější. Pojďte s námi poznávat taje zahrad. 

Aktuální informace najdete na www.zahradnituristika.cz

Ve Valticích dne 01.07.2014                                                                                     

Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.

Bylinková zahrada Tiree Chmelar ve Valticích, o.s., nositel projektu

.

Zahradní turistika na Česko-rakouském pomezíprojekt číslo CZ 310

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 -2013

projekt v rámci Fondu malých projektů v Jihomoravském kraji

garten-tulln bylinkova-z EU-fond european-territorial