Navigace: Domů

uvod

Tisk
prise_en_charge_-_kopieMARK BRIDGE: KDYŽ NEJDE VŠE PODLE PŘEDSTAV - HODNOCENÍ RIZIK, ZVLÁDNUTÍ STRESOVÉ SITUACE, KRIZOVÝ PLÁN A ZÁCHRANA ZRANĚNÉHO - poslední volná místa!
10.-11.5.2018, Mělník
Tyto dva dny nabízejí (jako všechny přednášky Marka Bridge) holistický pohled na arboristické lezecké techniky a tentokrát se zaměřují na konkrétní možnosti, jak lze proaktivně zvýšit bezpečnost stromolezecké práce zejména tím, že je v týmu dopředu dobře zpracovaný krizový plán a postupy.
Posuňte se se svými znalostmi na špičku celosvětové arboristiky a doplňte své znalosti nuancemi, které znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Tento workshop není jen investice do vašeho vzdělávání ale i do vašeho života! Cílem workshopu je představit řadu možností pro řešení problémů, které mohou během stromolezecké práce nastat. Znalost těchto východisek je lezci, v případě mimořádné události, pomůže koordinovaně aplikovat, což ve stresové situaci a pod časovým tlakem může snížit riziko a případné následky na minimum. Díky těmto vědomostem se rozšíří mentální schopnosti daného lezce a umožní mu tak být všestrannější, efektivnější, kompetentnější a hlavně se tak jeho práce stane bezpečnější. Během workshopu budeme dále konkrétně hovořit přímo o analýze rizik, tvorbě krizového plánu a o krocích, které mohou být začleněny do struktury jednotlivých pracovních pozic v týmech.

Po celou dobu bude možné vstupovat s případnými dotazy.

Workshop bude překládán do českého jazyka.


MCR_orez_sirka
ARBORISTICKÉ DNY A 18. MČR VE STROMOLEZENÍ
31.5. - 3.6.2018, KOLÍN, Kmochův ostrov

Mistrovství ČR ve stromolezení proběhne tento rok ve zcela novém pojetí. Jeho součástí budou první dva dny semináře a workshopy jak pro stromolezce, tak pro odbornou veřejnost! Druhé dva dny se již budou věnovat přímo závodění. Podívejte se na naše webové stránky www.mcrvestromolezeni.cz 


IMG_7335

VÝSADBA STROMŮ V URBANIZOVANÉM PROSTŘEDÍ
26.4. 2018, Brno
Akreditovaný seminář se bude zabývat výsadbou stromů na trvalé stanoviště v širších souvislostech. Cílem každé výsadby je ujmutí vysazených stromů a zajištění perspektivního růstu a jejich dlouhodobé životnosti a provozní bezpečnosti na stanovišti. Zopakujeme si základní předpoklady jak ujmutí a dlouholeté perspektivy dosáhnout a jak nám v tom může pomoci standard výsadby stromů. V rámci semináře vysadíme i malý strom v areálu Otevřené zahrady!


azalea-110141__340

RHODODENDRONY A AZALKY V PRŮHONICÍCH
22.5. 2018, Dendrologická zahrada 
Seminář bude rozdělen do dvou částí. V teoretické části se budeme věnovat i současného trendu množení in vitro; představíme systematické členění a použití jednotlivých skupin tohoto rodu v zahradnické praxi dle jejich nároků a stručně seznámíme posluchače s chorobami a škůdci, se kterými se v těchto kulturách můžete setkat. Druhá část bude probíhat v areálu Dendrologické zahrady, kde budou mít účastníci semináře příležitost poznat krásu květů vybraných kulturních odrůd i botanických druhů vhodných pro pěstování v našich klimatických podmínkách.Výběr z novinek


 Výzva k přihlášení projektů na výstavu "Krajinářská architektura - společná řeč“   (Landscape Architecture as a common ground - výzva IFLA Europe)

7.3.2018 | Do 23.3.2018 máte možnost přihlásit své dílo nebo doporučit dílo kolegy na výstavu, jejímž iniciátorem je IFLA Europe. Podrobnosti v českém jazyce zde:  VÝZVA .

Logo1_-_RGB20. února byl zahájen 24. ročník soutěže Vesnice roku v Progamu obnovy venkova jehož je SZKT, z.s. spoluvyhlašovatelem. Obce mohou podávat přihlášky do 30. dubna.