Navigace: Domů Projekty a soutěže Zelená stuha ČR Historie soutěže - přehled minulých ročníků soutěže

Historie soutěže - přehled minulých ročníků soutěže

Tisk

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995.

Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu jako spoluvyhlašovatel spolupracuje od roku 1996, kdy se podílí jako odborný garant vyhodnocení udílení krajských zelených stuh. Do roku 1999 je soutěž vyhodnocována v rámci 7 krajů ČR, se změnou od roku 2000 je soutěž vyhodnocována v rámci 13ti krajů v celé ČR.  Na krajská kola soutěže Vesnice roku navazuje celostátní soutěž Zelená stuha České republiky, kdy samostatná odborná komise vyhodnocuje z vítězů krajských zelených stuh vítěze Zelené stuhy České republiky. Tato celostátní soutěž je organizována od roku 2001, v roce 2015 tedy bude organizován již 15. ročník soutěže.

Přehled celostátních vítězů Zelené stuhy ČR

rok 1. místo 2. místo 3. místo
2014 Modrá Slavkov vysočina
2013 Cehnice Nová Hradečná Polevsko
2012 Dolní Břežany Machová Kestřany
2011 Drmoul Císařov Teplýšovice
2010 Smržice Komňa Svojšín
2009 Studenec Horní Krupá Librantice
2008 Mořice Jankov Krásné
2007 Tvarožná Lhota Zahrádky Újezdec
2006 Zálší Těšetice Němčovice
2005 Svojšín Blažovice Machová
2004 Písečná Dlouhá Loučka Dražíč
2003 Únanov Bezděkov nad Metují Horní Újezd
2002 Svatý Jan nad Malší - -
2001 Telecí - -


Přehled krajských nositelů Zelené stuhy

I. Část 

Kraj Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj
2014 Zvíkov  Ždánice  Poustka  Jakubov u Moravských Budějovic  Kovač  Ralsko  Slavkov 
2013 Cehnice  Unkovice  Hranice  Čáslavice  Velichovky  Polevsko  Darkovice 
2012 Kestřany  Chvalovice  Dolní Žandov  Myslibořice  Nahořany  Karlovice  Rohov 
2011 Nerestce  Hnanice  Drmoul  Putimov  Žďár nad Metují  Okna  Markvartovice 
2010 Chlumany  Hýsly  Křižovatka  Bory  Lovčice  Nová Ves nad Nisou  Sudice 
2009 Drhovle  Jevišovka  Hájek  Horní Krupá  Librantice  Studenec  Jeseník nad Odrou 
2008 Jankov  Nikolčice  Krásná  Jiřice  Konecchlumí  Svijanský Újezd   
2007 Horosedly  Tvarožná Lhota    Veselý Žďár  Česká Čermná  Zahrádky   
2006 Zálší  Vážany nad Litavou  Třebeň  Kaliště  Obědovice  Vlastibořice   
2005 Jílovice  Blažovice  Lázně Kynžvart  Pikárec  Slatina pod Úpou  Prysk   
2004 Dražíč  Bantice  Šabina  Bratřice  Holovousy     
2003 Radětice  Únanov    Kralice nad Oslavou  Bezděkov nad Metují  Všeň   
2002 Svatý Jan nad Malší  Cetkovice    Vilémov  Kosice  Sychrov   
2001 Borová Lada  Želetice    Radostín  Suchý Důl  Oldřichov v Hájích   
2000 Homole  Hostěnice    Kozlov  Nepolisy  Osečná  Bernartice nad Odrou 
1999 Běleč      Dukovany  Slatiny  Rádlo  Dolní Moravice 
1998   Rudice    Jiřice  Skuhrov nad Bělou  Pěnčín  Dolní Moravice 
1997   Borotín    Věžnice   Podbřezí  Kryštofovo Údolí   
1996   Horní Smržov    Lukavec  Librantice    Albrechtice 

II. Část 

Kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Zlínský kraj
2014 Skorošice  Vysočina  Hromnice  Soutice  Lukavec  Modrá 
2013 Nová Hradečná  Bystré  Kolinec  Královice  Nové Sedlo  Skaštice 
2012 Citov  Dobříkov  Broumov  Dolní Břežany  Srbská Kamenice  Machová 
2011 Císařov  Jaroměřice   Dešenice  Teplýšovice  Vědomice  Zděchov 
2010 Smržice  Veselí  Svojšín  Hlavenec  Růžová  Komňa 
2009 Jezernice  Horní Ředice  Plánice  Krakov  Smolnice  Hostětín 
2008 Mořice  Krásné  Hněvnice  Blažejovice  Chodouny  Vysoké Pole 
2007 Přáslavice  Újezdec    Veliš    Nedachlebice 
2006 Těšetice  Osík  Němčovice    Chotiněves   
2005 Doloplazy  Vinary  Svojšín  Neustupov  Siřejovice  Machová 
2004 Dlouhá Loučka  Písečná   Přívětice  Chorušice    Mysločovice 
2003 Horní Újezd  Sebranice  Oselce  Kanina    Osíčko 
2002 Majetín  Lukavice  Konstantinovy Lázně  Drahňovice  Třebušín  Mysločovice 
2001 Lipová  Telecí  Čermná  Lošany  Řehlovice  Osíčko 
2000 Újezd  Horní Ředice  Myslív  Zbenice  Hrušovany  Mysločovice 
1999 Ústí    Dražeň  Dublovice  Vilémov   
1998 Bezuchov    Pocinovice  Slabce  Hoštka   
1997 Beňov  Petrovice  Konstantinovy Lázně  Krakovany  Perštejn  Valašská Bystřice 
1996     Díly  Chýnice    Modrá 

Některé starší ročníky podrobněji